5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

4 podstawowe elementy stylu skandynawskiego

  1. Kolor ma znaczenie

W stylu skandynawskim widujemy zazwyczaj wyłącznie zimne kolory jak biel i szarość. To, co ma ten chłód nieco złagodzić to drewno. Zwykle jasny brąz, ale akceptowalne są również skóry w nieco ciemniejszych barwach.

Dlaczego w stylu skandynawskim tak bardzo ważna jest biel? Nie, nie ze względu na fakt iż to kolor śniegu. Biel jest bardzo plastyczną i „elastyczną” barwą. Z łatwością można ją połączyć z innymi kolorami, co więcej kolor ten sprzyja optycznemu powiększeniu przestrzeni i świetnie sprawdza się w przypadku rozwiązań minimalistycznych.

  1. Matematyka w najładniejszym wydaniu

Geometria to coś, co bardzo wyróżnia styl skandynawski. Pojawia się nie tylko w dekoracjach, ale również w bryłach mebli. Wyraziste figury znajdujemy w blatach, biblioteczkach, a nawet w nóżkach mebli.

  1. Naturalne tkaniny

Skóra oraz materiały skóropodobne, futrzane dywaniki, miękkie plecy i tkane koce. Tkaniny w skandynawskich wnętrzach są bardzo ważne, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy ich kolor musi być jak najbliższy kolorom znanym z naturą. Naturalne tkaniny pojawiają się również w postaci tkanin do kuchni czy tych używanych na zasłony czy kapy na łóżka.

  1. Drewno zawsze w cenie

Natura z jaką nierozerwalnie związany jest styl skandynawski musi w przestrzeniach objawiać się także poprzez aranżacje z wykorzystaniem drewna. Nogi od krzeseł tapicerowanych, taborety, stoły, komody – wszystkie te meble można w stylu skandynawskim wybierać w kolorze naturalnego drewna. Ale pojawiają się także meble z drewna nie tylko malowane farbami bezbarwnymi czy zupełnie surowe, ale i takie pokryte farbami kolorowymi, które jednak nie zakrywają w całości struktury drewna. To ważne, bo eksponowanie owej struktury w stylu skandynawskim może stanowić dekoracje znacznie ważniejszą niż jakiekolwiek wzornictwo.