5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

6 oryginalnych sposobów na wykorzystanie lustra w aranżacji salonu – zainspiruj się! Cz.I

Lustra już od dawna nie pełnią wyłącznie funkcji praktycznej, a coraz częściej – przede wszystkim dekoracyjną. I choć lustra są nieodzownym elementem przede wszystkim w przedpokoju, łazience czy sypialni, to warto także rozważyć ich zamontowanie w salonie, choćby po to, by uzyskać nietuzinkową i niepowtarzalną dekorację. W dzisiejszym wypisie przedstawimy Wam kilka nieoczywistych sposobów na wykorzystanie luster w aranżacji salonu, które pozwolą zupełnie odmienić charakter Twojego wnętrza.

  1. Lustrzana ściana inaczej

Szukasz wyjątkowego pomysłu na podkreślenie ściany za kanapą? A może potrzebujesz nietypowej dekoracji, która optycznie powiększy przestrzeń a przy tym sprawi, że całość będzie prezentować się niezwykle elegancko? Jeśli tak – lustrzana ściana jest właśnie dla Ciebie! Do jej wykonania potrzebne Ci będzie kilka kwadratowych lub prostokątnych luster w prostych ramach – wystarczy umieścić je na docelowej ścianie w równej odległości, by uzyskać zachwycający i oryginalny efekt.

  1. Lustra zamiast obrazów

Kto powiedział, że na półce możesz ustawiać wyłącznie książki, zdjęcia i dekoracje? Jeśli zależy Ci na naprawdę spektakularnym i nietuzinkowym efekcie, postaw aranżację złożoną z kilku niewielkich luster o zróżnicowanych kształtach. Część z nich możesz umieścić bezpośrednio na półce, inne powiesić na ścianę – ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – możesz wykorzystać dawno zapomniane lustra zalegające na strychu lub w piwnicy i zestawić je z całkiem nowymi, tworząc świeżą i niepowtarzalną dekorację.

  1. Lustro jak dodatkowe okno

Duże lustro ze szprosami to świetny sposób, który pozwoli Ci uzyskać ciekawy efekt optyczny i zupełnie zmienić proporcje pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, ale także pomysł na stylowe wyeksponowanie ściany nad kanapą, fotelami czy komodą. Ciekawy efekt uzyskasz także, jeśli zdecydujesz się na umieszczenie kilku takich samych luster naprzeciwko siebie – zresztą, spójrz na inspirację poniżej i przekonaj się sama! Im większe lustro, tym lepszy efekt, dlatego nie bój się postawić na model w rozmiarze xxl – efekt WOW gwarantowany.