5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

6 oryginalnych sposobów na wykorzystanie lustra w aranżacji salonu – zainspiruj się! Cz.II

W poprzedniej części pokazaliśmy Wam, że lustro z powodzeniem może zastąpić tradycyjne zdjęcia lub obrazy, a nawet okno! Dziś czas na kolejne inspirację, które pozwolą Wam w zupełnie inny sposób spojrzeć na lustra które już macie w domu, a być może – skłonią Was także do zakupu kolejnych i stworzenie własnej, niepowtarzalnej dekoracji.

  1. Lustro jako zaskakujący element dekoracji

Przyzwyczailiśmy się już, że lustra najczęściej występują samodzielnie – niezależnie od tego, czy stanowią stylowy dodatek czy pełnią wyłącznie praktyczną funkcję. A gdyby tak, wkomponować lustro w większą całość i sprawić, że będzie zaskakującym elementem większej całości? Ściany udekorowane zdjęciami i obrazami to dobrze znany i chętnie wykorzystywany sposób na aranżację ścian – zwłaszcza jeśli są różnej wielkości. Jeśli macie w swoich domach taką ścianę, spróbujcie wymienić kilka z nich na lustra o różnej wielkości i zobaczcie jak ciekawy efekt możecie dzięki temu uzyskać! Poniżej kilka przykładów na to, że z pozoru niewielka zmiana, może dać naprawdę spektakularny efekt.

  1. Lustra jako dekoracja klatki schodowej

To propozycja przede wszystkim dla tych z Was, którzy posiadają domy i schody oraz borykają się z odwiecznym problemem, jak zaaranżować tę przestrzeń, by stanowiła integralną część reszty pomieszczeń. Nie da się bowiem ukryć, że dekorowanie wąskiej i słabo oświetlonej klatki schodowej to wyzwanie, ale spokojnie – spieszymy z pomocą. Poszperaliśmy i oto ona – stylowa dekoracja schodów, która dodatkowo rozświetli i powiększy całą przestrzeń!

  1. Lustra nie tylko na ścianie

Kto powiedział, że miejsce luster je wyłącznie na ścianie? Poniższa inspiracja nie jest typowa, ale ma sporo zalet: po pierwsze pozwala zagospodarować przestrzeń na suficie i sprawić, że aranżacja wnętrza będzie jeszcze bardziej spójna i harmonijna, a sama dekoracja wyjątkowo efektowna. Po drugie – to doskonały sposób na to, by optycznie powiększyć wnętrze i jeszcze bardziej je doświetlić. Po trzecie – montowanie luster w nietypowych miejscach to coraz silniejszy trend, który ma szansę stać się wiodącym w nadchodzących sezonach – trzeba bowiem przyznać, że prezentuje się wyjątkowo okazale.