-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Baldachim w pokoju dziecięcym – tak czy nie?

Baldachimy, jak żadna inna dekoracja nadaje wnętrzu wyjątkowego, bajkowego klimatu i przytulności – cech, które są niezwykle pożądane w pokojach dziecięcych. I choć baldachimy nad łóżkiem nie są nowym pomysłem, to jednak w ostatnich latach i popularność nieco zmalała. Dziś wracają w wielkim stylu stając się nieodłącznym elementem dekoracyjnym w pokoju każdej księżniczki.

Baldachim nad łóżkiem – dlaczego warto

Pomijając fakt, że baldachim nad łóżkiem stanowi wyjątkową ozdobę i kojarzy się z królewskimi komnatami, to także doskonałe narzędzie do wykorzystania podczas codziennych zabaw. Z powodzeniem może służyć za bazę, zamkową wieżę czy kryjówkę – słowem wszystko, co tylko podpowiada wyobraźnia. Jednocześnie baldachim świetnie sprawdzi się także podczas problemów z zasypianiem czy rozwojowym lękiem przed ciemnością – ograniczona za pomocą baldachimu przestrzeń sprawia, że maluch czuje się bezpieczniej i znacznie bardziej komfortowo.

Chociaż wymienione wyżej argumenty to zdecydowanie najważniejsze zalety baldachimów, wykazują one także szereg pomniejszych, ale równie praktycznych funkcji. Większość baldachimów wykonana jest z grubego, mięsistego materiału o niskiej przepuszczalności światła – sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie zbyt duże nasłonecznienie budzi maluchy bladym świtem lub nie pozwala zasnąć wieczorem.

Dodatkowo ograniczona przestrzeń baldachimu pozwala stworzyć swoistą enklawę, w której łatwo można się ukryć przed całym światem, odciąć od zbyt dużej ilości bodźców oraz wyciszysz po pełnym wrażeń dniu.

Baldachim nie tylko dla dziewczynek

Chociaż zwykło się uważać, że baldachimy to dekoracja pokoju przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek, w rzeczywistości doskonale sprawdzi się także w przypadku chłopców. Baldachim w ciemnym lub neutralnym kolorze świetnie uzupełni przestrzeń do spania w pokoju chłopca, z powodzeniem możesz także powiesić go w rogu pokoju tworząc przytulną bazę. Wystarczy miękki dywanik, kilka puchatych poduszek i voilà! Przytulna i sprzyjająca kreatywnej zabawie kryjówka gotowa!