-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Ceramiczna zastawa - niebanalny wybór do kuchni i salonu cz . II

Luźne spotkanie z przyjaciółką na popołudniowe plotki? Zaparz kawę w ceramicznym kubku retro z wygodnym uchem i grubszymi ściankami, wszak szybko to spotkanie się nie skończy. A może widziałaś świetny przepis na zapiekankę i nie możesz doczekać się kiedy go wypróbujesz? W tym wypadku niezastąpione będzie ceramiczne naczynie do zapiekania, które długo utrzymuje ciepło. Ale na tym oczywiście nie koniec.

Przykładowe zastosowanie naczyń ceramicznych

Dobór ceramicznej zastawy stołowej często zależny jest od charakteru wizyty. Wspomnieliśmy już o ceramicznych kubkach na kawę lub herbatę, które wprowadzą odrobinę luzu i swobody podczas spotkania. W przeciwieństwie do filiżanek, które przepięknie będą zdobiły stół wraz ze znajdującą się w komplecie etażerką pełną pysznych słodkości, ale które nadadzą mu bardziej oficjalnego tonu.

A może spotkała Cię sytuacja, w której dostałaś kwiaty i zdałaś sobie sprawę z tego, że nie masz odpowiedniego wazonu? Co powiesz więc na wazon w kształcie dzbana? To ceramiczne naczynie, którego na co dzień używasz do serwowania napoi doskonale sprawdzi się również do wyeksponowania kwiatów. Ustawione w centralnym punkcie salonu doda mu charakteru i odrobiny niepowtarzalności.

Co powiesz w takim razie na ceramiczne pojemniki kuchenne? Nie dość, że przy ich pomocy zaprowadzisz porządek i ład w szafkach oraz na blacie kuchennym to jeszcze staną się elementem dekoracyjnym bez którego już później nie będziesz wyobrażała sobie kuchni, powiększając swoją kolekcję o kolejne elementy takie jak maselniczka, stojak na filiżanki czy przyprawnik.

Wykonane z ceramiki naczynia mają wiele zastosowań. Urzekają estetyką wykonania, ponadczasowym wzornictwem i trwałością. Dlatego powiedzmy sobie jeszcze jak o nie zadbać.

Czy ceramika wymaga specjalnego czyszczenia?

Ceramika to materiał trwalszy i grubszy niż porcelana. Dlatego wiele kompletów, których używały nasze babcie przetrwała do dziś. Jak one to robiły, że do dnia dzisiejszego trzymana w kredensie zastawa zachwyca elegancją i świeżością? Na pewno nie myły ich w zmywarce. Te robione przed laty elementy zastawy nie są tak wytrzymałe, jak wyroby produkowane w obecnych czasach. Do ich czyszczenia warto używać wyłącznie delikatnych i sprawdzonych detergentów, które nie zniszczą szkliwa. Podobną zasadę należy przyjąć do produktów wykonanych obecnie. Z tym wyjątkiem, że je można myć w zmywarce - o ile producent dopuszcza taką ewentualność.

W Twoim domu też nie może zabraknąć ceramicznej zastawy. Wybierz taką, która będzie pasowała do Twojego wnętrza i która przy okazji pełnienia praktycznych i funkcjonalnych zadań będzie stanowiła jeden z elementów dekoracyjnych wnętrza.