5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Co ozdobnego na ścianę?

Ściana to doskonałe miejsce do wyrażenia swojego stylu i osobowości w wystroju wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranym ozdobom ścienne można stworzyć niepowtarzalną atmosferę w salonie.

Spis treści:

Co jest teraz modne na ścianę w salonie?

Fotografie i obrazy: najnowszym trendem w dekoracji ściennej jest powrót do korzeni – obrazy i fotografie. Wieszanie na ścianach ulubionych zdjęć, rodzinnych wspomnień lub dzieł sztuki, które wyrażają naszą osobowość, jest nie tylko modne, ale także osobiste i unikalne.

Tkaniny na ścianę: tkaniny na ścianę, takie jak tapety tekstylne czy makrama, stały się popularnym wyborem. Dają one przestrzeni ciepły i przytulny charakter. Wybierając tkaniny w modnych wzorach lub o oryginalnych teksturach, możemy stworzyć unikalny wystrój ściany.

Półki i regały: półki i regały, które pozwalają na wyeksponowanie naszych ulubionych przedmiotów, stały się modne w dekoracji ściennej. Możemy na nich umieścić książki, rośliny doniczkowe, ozdoby lub kolekcje, tworząc interesującą kompozycję.

Wielokształtne lustro: duże lustra o niekonwencjonalnych kształtach lub z efektownymi ramami są coraz bardziej popularne. Oprócz tego, że optycznie powiększają przestrzeń, nadają wnętrzu luksusowego charakteru.

Dekoracyjne panele ścienne: modne są także dekoracyjne panele ścienne wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy ceramika. Takie panele dodają przestrzeni głębi i tekstury.

Czytaj także: Stylowe ozdoby i dekoracje - urządzamy cały dom

Co na ścianę między oknami?

Okno środkowe: jeśli masz dwie ściany między oknami, możesz rozważyć umieszczenie okna środkowego. To efektowne rozwiązanie, które będzie przyciągać uwagę i tworzyć centralny punkt w salonie. Duże lustra między oknami optycznie powiększą przestrzeń i odbiją światło. To także dekoracyjny element, który doda elegancji. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, rozważ stworzenie galerii obrazów między oknami. Możesz zawiesić kilka obrazów lub fotografii, tworząc ciekawą kompozycję. Rośliny doniczkowe to doskonały sposób na ożywienie przestrzeni między oknami. Wybierz gatunki, które dobrze rosną w warunkach dostępu do naturalnego światła. Półki lub regały między oknami mogą pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Wykorzystaj je do wyeksponowania ulubionych przedmiotów.

Jak urozmaicić ścianę w salonie?

Wykorzystaj różnorodne wzory i tekstury, takie jak tapety, malowidła ścienne czy cegły ozdobne, aby nadać ścianie charakteru i głębi. Zastosuj farbę w odważnych kolorach lub stwórz kontrast między ścianą a meblami. Kolorowa ściana może stać się głównym punktem w salonie. Dekoracyjne oświetlenie, takie jak lampy wiszące, kinkiety czy plafony, może dodać wyjątkowego uroku i stworzyć ciepłą atmosferę. Umieść na ścianie oryginalne dzieła sztuki lub rzeźby, które wyrażają Twoją osobowość i gust. Duży i efektowny zegar ścienne to nie tylko praktyczny element, ale także ozdoba, która przyciąga uwagę.

Ozdobienie ściany w salonie to szansa na stworzenie wyjątkowej i spersonalizowanej przestrzeni. Modne dodatki, takie jak obrazy, tkaniny, półki czy panele ścienne, pozwalają na wyrażenie własnego stylu i uczynienie salonu bardziej interesującym. Między oknami możesz umieścić centralny punkt, takie jak lustra, galerię obrazów czy rośliny, które nadadzą przestrzeni elegancji. Warto eksperymentować z różnymi rozwiązaniami, aby stworzyć idealną dekorację ściennej, która będzie odzwierciedlać Twoją osobowość i tworzyć przytulną atmosferę w Twoim salonie.