5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Dekoracje do pokoju dziecięcego, czyli dodatki mają znaczenie cz.I

To właśnie dodatki i drobiazgi umieszczone na półkach, dekoracyjne poduszki na fotelach i kanapach oraz stylowe oświetlenie robią robotę i sprawiają, że całość nabiera niepowtarzalnego charakteru. Dodatki to także szczególnie istotna kwestia w pokojach dziecięcych – pomieszczeniach, w których fantazja przeplata się z codziennymi obowiązkami, i które muszą spełniać jednocześnie kilka różnych funkcji.

Dlatego dziś przyjrzymy się stylowym dodatkom do pokoju dziecięcego, które z jednej strony są praktyczne, z drugiej zaś pozwolą stworzyć we wnętrzu magiczny nastrój.

Oświetlenie

O tym, jak ważnym czynnikiem wpływającym na aranżację jest odpowiednie oświetlenie pisaliśmy już wcześniej. Jednak światło to nie tylko lampy sufitowe, biurkowe czy kinkiety, ale także szereg dodatkowych punktów oświetleniowych odpowiadających za tworzenie przytulnego klimatu. Dlatego w pokoju dziecięcym warto postawić na dodatkową lampkę, której przeznaczeniem będzie właśnie doświetlanie pomieszczenia.

Opcją, która w pokoju najmłodszych sprawdzi się najlepiej, bez wątpienia są lampki, które nie są podłączone do prądu za pomocą kabla. Dzięki temu zyskują mobilność, tak niezbędną podczas zabawy – z powodzeniem można je przenieść do bazy, umieścić w ulubionym domku dla lalek, a kiedy pojawi się lęk przed ciemnością – położyć do łóżka. Tego typu lampy zaprojektowane zostały tak, by być całkowicie bezpiecznymi dla najmłodszych. Z tego względu wyposażono je w zintegrowane źródło światła LED, które nie nagrzewa obudowy. Jednocześnie jest ono na tyle subtelne, że nie rozbudza podczas zasypiania i nie przebodźcowuje w trakcie wieczornych rytuałów.

Nie bez znaczenia jest także wzornictwo, inspirowane ulubionymi postaciami najmłodszych. Jednorożce, dinozaury, rakiety i chmurki – wszystko to doskonale wpisuje się w dziecięcy gust i stylowo dopełnia pokoik.