-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Dekoracje do pokoju dziecięcego, czyli dodatki mają znaczenie cz.II

W poprzedniej części skupiliśmy się na oświetleniu i tym, dlaczego jest tak ważne oraz które modele sprawdzą się tutaj najlepiej. Dziś zapraszamy na więcej – z naszego tekstu dowiecie się, jak sprawić, by pokój był przytulny oraz czy zabawki mogą pełnić funkcję dekoracji. Zapraszamy!

Miękko i przytulnie

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najskuteczniejszych sposobów na ocieplenie wnętrza jest odpowiedni dobór tekstyliów. Poduszki, narzuty, zasłony – wszystko to, w prosty i efektowny sposób potrafi ze zbyt chłodnego i zachowawczego pokoju zrobić prawdziwą oazę przytulności. W pokoju dziecięcym to szczególnie ważne, wszak to miejsce, które ma kojarzyć się z bezpieczeństwem, ciepłem i samymi dobrymi emocjami. Dlatego warto wyposażyć pokój dziecięcy w kilka miękkich przedmiotów – doskonale sprawdzą się w tej roli dekoracyjne poduszki. Zasadniczo możesz wykorzystać je na wiele różnych sposobów: jako dekorację łóżka, dodatkowe oparcie w strefie zabawy np. pod baldachimem oraz w kąciku czytelniczym. Do tego miękki kocyk oraz nastrojowe światło i gotowe!

Stylowe zabawki – czy to możliwe?

Jeszcze nie tak dawno temu większość dziecięcych zabawek wykonana była z plastiku w jaskrawych i krzykliwych kolorach, które potrafiły zepsuć całą misterną aranżację pokoju dziecięcego. Oczywiście główną funkcją zabawek jest to, by dzieci się nimi bawiły – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by były także ładne. Na szczęście wraz z coraz większą popularnością metody Montessori coraz popularniejsze stały się zabawki wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno i utrzymane w stonowanej kolorystyce. Większość z nich w dużo korzystniejszy sposób wpływa także na samą zabawę i tym samym rozwój dziecka – pozbawione świecących i grających elementów, naturalne zabawki pobudzają zmysł dotyku, rozwijają wyobraźnię i koordynację. Doskonałym przykładem jest np. tęcza, wzorowana na kultowym modelu Grimms – pozwalająca na budowanie różnorodnych konstrukcji i wykorzystanie poszczególnych elementów jako klocków, mostów, kołysek lub dowolnej rzeczy, którą podpowie dziecku wyobraźnia. Jednocześnie sama tęcza prezentuje się wyjątkowo estetycznie, stanowiąc stylową dekorację dziecięcego pokoju.