5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Dlaczego warto szukać meblowych perełek w sklepach z meblami retro?

Meble z sieciowych marketów meblowych zyskują coraz większe grono amatorów. Są tanie, nowoczesne i ładne, ale czy lepsze od mebli projektowanych w konkretnym stylu?

Kanapa może kosztować 300 a może i 10000 złotych, ale często nie cena a oryginalny projekt, decyduje o konsumenckim wyborze.

Zalety i wady mebli ze sklepów sieciowych

Sieci sprzedaży mebli oferują meble o bardzo różnej stylistyce. Mamy więc rozkładane kanapy z materiałów tekstylnych, skóry, z elementami metalowymi i plastikowymi – te cieszą się wśród klientów największą popularnością. Meble z popularnych sieci nie uchodzą co prawda za wyjątkowo trwałe, jednak ich cena bywa bardziej niż zachęcająca, a przy tym możemy dostać od roku do nawet pięciu lat gwarancji. Pewną zaletą tego typu mebli jest fakt, że można jest dostać na terenie całego kraju, jeśli więc przy okazji wizyty nad morzem, spodoba nam się regał, możemy po powrocie do domu, kupić go w zlokalizowanym najbliżej sklepie danej marki. Jednak meble ze sklepów sieciowych są też bardzo powtarzalne. Często bywa też tak, że cena w ogóle nie odpowiada jakości. W ten sposób meble tanie i te najdroższe mogą pochodzić z tej samej linii produkcyjnej, więc płacimy za trend.

Meble stylowe – zalety i wady

Wysokogatunkowe drewno, doskonałej jakości materiały i zwykle wyższa niż w przypadku mebli z sieciówek cena. Meble stylowe, wykonane z drewna mogą łączyć style, ale doskonale sprawdzą się we wnętrzach, gdzie panuje aranżacyjna jednolitość. To właśnie wśród mebli produkowanych w krótszych seriach mamy do czynienia ze stylem rustykalnym w najlepszym wydaniu, z ciekawymi propozycjami do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym czy minimalistycznym. Wśród tego typu mebli łatwiej będzie też znaleźć perełki – regały, kanapy czy oświetlenie, którego próżno szukać w popularnych sieciówkach.  Jedyną wadą mebli ze sklepów retro może być ich cena, ale to też nie reguła, bo znajdziemy także meble, które są niewiele droższe od tego, co można zaleźć w sieciach, a zdecydowanie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.