5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Domowa biblioteczka – sprawdź, na co zwracać uwagę!

W przypadku domowej biblioteczki najczęstszym problemem jest brak miejsca na zagospodarowanie całej ściany półkami lub regałami. Modele zaprojektowane do przechowywania książek zazwyczaj posiadają otwarte, wąskie półki uniemożliwiające ustawienie na nich czegokolwiek innego. Dlatego projektując domową biblioteczkę warto postawić na model, który pozwoli zarówno na przechowywanie książek, jak i innych, większych gabarytowo przedmiotów. Rozwiązanie nasuwa się samo – mebel łączący w sobie funkcje biblioteki i kredensu to strzał w 10!

Materiał wykonania

Wybierając idealną bibliotekę warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Pierwszą z nich jest surowiec, z którego wykonano mebel, zwłaszcza półki. Nie od dziś wiadomo bowiem, że książki nie należą do najlżejszych, a ustawione jedna obok drugiej potrafią skutecznie nadwerężyć półkę ze słabego materiału. Dlatego nie warto inwestować w budżetowe modele wykonane z prasowanego papieru (sic!) lub płyty wiórowej bardzo szybko się odkształcą, a w najgorszym wypadku – złamią. Dlatego warto wybrać biblioteczkę wykonaną z litego drewna np. sosnowego.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Kolejną kwestią jest miejsce do przechowywania – ogromną zaletą mebli łączących w sobie funkcję kredensu i biblioteki, są umieszczone w dolnej części szafki. Dzięki zabudowanym drzwiczkom umożliwiają schowanie dokumentów, segregatorów, a nawet pościeli czy ubrań. Dodatkowe schowki to oszczędność miejsca, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów i zagospodarować w każdy sposób, jaki przyjdzie Ci do głowy.

Funkcjonalne przeszklenia

Osadzający się na grzbietach i górnych częściach kartek kurz, to zmora każdego miłośnika książek. Dlatego biblioteki wyposażone w przeszklone drzwi to opcja, która pozwoli Ci uniknąć żmudnego i pracochłonnego odkurzania każdej książki z osobna. To także sposób na zabezpieczenie ich przed niszczeniem, który jednocześnie pozwoli Ci stylowo wyeksponować wszystkie zbiory.