5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Druciane lampy – do jakich wnętrz pasują i na czym polega ich fenomen?

Druciane lampy zaczerpnięte ze stylu loftowego, coraz częściej są wykorzystywane także przy aranżacji wnętrz utrzymanych w innych klimatach, a umiejętnie dobrane stanowiąc niebanalną ozdobę pomieszczenia.

Najbardziej charakterystyczne i popularne lampy druciane to te w kolorze czarnym – jednak ich popularność sprawiła, że obecnie można je kupić niemal w każdym kolorze i idealnie dopasować do stylu wnętrza. Lampy druciane wykonane z lakierowanego metalu to opcja, która sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych i loftowych oraz wszędzie tam, gdzie przestrzeń wyraża surową prostotę i minimalistyczną elegancję. Jednak ich wyjątkowy, geometryczny kształt i uproszczona forma sprawiają, że lampy z drutu są także niezwykle uniwersalne, a ich prawdziwy charakter ujawnia się pod wpływem otaczającej je aranżacji.

Z tego względu lampy z drutu to oprawa oświetleniowa, która świetnie sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. Równie dobrze prezentują się w przytulnym salonie w stylu prowansalskim, jak i przestronnej, loftowej przestrzeni czy wnętrzu w stylu eklektycznym. Co więcej, ta sama lampa, umieszczona w różnych przestrzeniach diametralnie zmienia swój charakter – może być surowym dodatkiem podkreślającym nowoczesną aranżację lub stylową kropką nad i, która w otoczeniu przedmiotów z duszą, doskonale podkreśli retro klimaty.

Mocnym punktem drucianych lamp, który decyduje o końcowym efekcie dekoracyjnym, jest umieszczona centralnie, odkryta żarówka. Warto więc zastąpić tradycyjne żarówki modelem w stylu Edison Bulb, która dzięki swojej formie i stylowi, doskonale podkreśla urok lampy.

Lampy z drutu to modele, które najlepiej prezentują się zestawione z innymi modelami utrzymanymi w tym samym stylu. Szczególnie intrygujący efekt uzyskasz łącząc modele o różnych kształtach i wielkościach w jedną, dużą oprawę oświetleniową. Dzięki ażurowej konstrukcji i widocznej żarówce, lampy druciane świetnie sprawdzą się jako źródło światła ogólnego w pomieszczeniu lub  ustawione w ciągu, jako element dzielący pomieszczenie na strefy.