5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Hobby Horsing – o co w tym chodzi?

Hobby Horsing to sport, który w Polsce zdecydowanie dopiero raczkuje i dorosłym może wydać się mało ekscytujący, w Skandynawii bije obecnie rekordy popularności. I nic dziwnego, bowiem stworzony w 2011 roku sport, angażujący kreatywne myślenie, wspierający rozwój i zdrową rywalizację to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i ogólnorozwojowy trening.

Na czym polega zabawa?

Zasadniczo cała dyscyplina polega na symulowaniu jazdy na końskim grzbiecie, za który w tym przypadku służy specjalna kukiełka wykonana z kija i umieszczonej na jego czubku końskiej głowy. Brzmi jak żart, jednak w rzeczywistości to naprawdę trudna zabawa – wymaga bowiem doskonałej kondycji i koordynacji ruchowej, zwłaszcza przy pokonywaniu kolejnych przeszkód.

W Hobby Horsingu, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych obowiązują ścisłe zasady, organizowane są także specjalne mistrzostwa i turnieje, poprzedzane konkursami kwalifikującymi. Rywalizacja odbywa się w czterech głównych dyscyplinach, w których prym wiodą dwie najczęściej uprane: skoki przez przeszkody oraz ujeżdżanie. Mniej popularne, choć nie mniej emocjonujące są z kolei cross country oraz western – wybór odpowiedniej dyscypliny zależy przede wszystkim od wieku, predyspozycji i  indywidualnych preferencji. O randze Hobby Horsingu może świadczyć chociażby fakt, że w organizowanych w ostatnim czasie w Finlandii mistrzostwach udział wzięło niemal 200 uczestniczek oraz prawie 1000 widzów.

Hobby Horsing – akcesoria

Chociaż do uprawiania Hobby Horsingu wystarczy zasadniczo sama kukiełka, to na rynku dostępnych jest szereg akcesoriów i sprzętów, których zadaniem jest maksymalne upodobnienie tego sportu do prawdziwych zawodów jeździeckich. Stąd toczki i hełmy jeździeckie dla jeźdźców, przeszkody i ringi rycerskie do treningów i przeprowadzania zawodów oraz stajnie i zestaw do pielęgnacji kukiełkowych wierzchowców. Warto także bliżej przyjrzeć się samym kukiełkom, które do złudzenia przypominają prawdziwe konie – realistycznie odwzorowane głowy, dopracowane detale i najwyższa jakość wykonania gwarantują doskonały wygląd nawet podczas najdzikszych harców.