5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Jak dobrać wyposażenie dla zwierząt w rustykalnym wnętrzu?

Styl rustykalny to przede wszystkim naturalne materiały. Dlatego dodatki dla zwierząt utrzymane w tym stylu powinny nawiązywać kolorystyką i formą do reszty naturalnych surowców znajdujących się w pomieszczeniu. Wbrew pozorom wybierając akcesoria dla zwierząt nie mamy do wyboru jedynie plastikowych i średnio urodziwych misek czy mało estetycznych legowisk. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać, by znaleźć rustykalne perełki, które doskonale dopełnią Twoje wnętrze.

Legowisko dla psa lub kota o pięknym wykończeniu

Wnętrza urządzone na podobieństwo wiejskich domostw sprzed dekad zwykle łączą nie tylko kolory, ale i materiały naturalne. W wieku XIX zupełnie, tak samo jak w dzisiejszych aranżacjach świetnie sprawdzają się legowiska drewniane oraz legowiska wiklinowe. Tego typu legowiska idealnie prezentują się na naturalnych drewnianych podłogach lub dużych postarzanych kaflach. W kolorystyce oczywiście przewaga barw ziemi, zieleni oraz pasteli. Legowisko dla psa może też mieć metalowy, delikatnie zdobiony stelaż, na którym umieszcza się na miękką poduchę.

Miska na jedzenie w stylu retro

Poza nowoczesnymi miskami, które posiadają czujniki rozpoznające zwierzę i dopiero wówczas otwierana jest w nich klapka dostępu do pokarmu, chyba najpraktyczniejszymi pojemnikami na żywność dla zwierząt domowych są miski żeliwne i metalowe. Łatwe w czyszczeniu miski najczęściej u właścicieli zwierząt umieszczane są bezpośrednio na podłodze. Jednak w rustykalnym wnętrzu znacznie lepiej sprawdzą się miski umieszczone na żeliwnym postumencie z gustownymi roślinnymi zdobieniami. Miska dla psa w stylu retro może też występować w formie miniszafki na zgrabnych nóżkach.

W mieszkaniach i domach utrzymanych w stylu rustykalnym także zabawki dla zwierząt mogą wyglądać jak dekoracje. Kolory poszewek na poduszki dla pupili czy ich zabawki także mogą zawierać elementy retro i komponować się z naturalistycznym wnętrzem.