5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Jak skutecznie usunąć sierść z kanapy?

W stosunkowo najlepszej sytuacji są posiadacze i użytkownicy paneli oraz parkietów, ale o ile dywanów można się pozbyć, z kanapą już nie ma takiej opcji. W końcu to ważny mebel w każdym salonie. Czy istnieją skuteczne metody na pozbycie się sierści z tapicerowanych kanap i foteli?

Odkurzacz to podstawa!

Dobry odkurzacz to nie tylko podstawowe narzędzie do utrzymania ogólnej czystości w domu, ale również najważniejszy element walki z sierścią na kanapie. Odkurzacz powinien być nie tylko silne ssący, ale również posiadać specjalną końcówkę, która pomoże nam dostać się do trudno dostępnych miejsc np. między poduszkami.

Samo odkurzanie to za mało

Nie całej sierści z kanapy pozbędziemy się z pomocą wyłącznie odkurzacza. Przyda się również pielęgnacja zwilżoną szmatką lub gąbką – przynajmniej co dwa-trzy dni. Gąbka działa na sierść jak magnes, więc przecieranie nią kanapy w jedną stronę, pozwoli nam szybko „złapać” większość wbitych w obicie włosków.

Aby pozbyć się szybko sierści wystarczy regularne stosowanie rolki do ubrań lub taśmy klejącej. To oczywiście nie sposób na codzienne czyszczenie, jednak jeśli mamy na kanapie sporo sierści, na pewno ta metoda się sprawdzi.

Codzienne przyzwyczajenia

Pamiętajmy, że regularne czesania psa czy kota pozwala pozbywać się sierści, która już luźno leży na grzbiecie zwierzęcia. Dbajmy o to, by pies leżał na pledzie lub kocu, z którego znacznie łatwiej pozbyć się sierści niż z kanapy. Najlepsze będą pledy o splocie, który nie sprzyja wbijaniu się do niego sierści.

Przecieranie tapicerowanych mebli powinno wejść nam w krew, jeśli mam zwierzęta domowe tylko regularna pielęgnacja mebli pozwoli nam na komfort oraz zapewni, że meble będą służyć nam dłużej.

Pamiętajmy, że najłatwiejszym w utrzymaniu materiałem, który może pokrywać kanapę jest skóra naturalna lub ekologiczna. Jej pory są bardzo gęste, dzięki czemu nie ma możliwości wniknięcia w głąb kanapy sierści.