-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Jak urządzić strefę relaksu w domu? Cz. I

Gdzie uciec i zatrzymać się chociaż na chwilę aby oczyścić się z negatywnych emocji i wrócić do życia z nową energią już po kilku godzinach? Proponujemy wygospodarowanie miejsca na stworzenie strefy relaksu. Wiosną, latem oraz wczesną jesienią doskonałym pomysłem jest znalezienie miejsca w ogrodzie lub na tarasie. Jeżeli natomiast nie mamy takiej możliwości lub wraz z nadejściem chłodów zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z naszej strefy komfortu, która znajduje się na zewnątrz polecamy wygospodarowanie nawet niewielkiego zakątka w zaciszu mieszkania. W końcu odpowiednio oświetlone dzięki kinkietom oraz przytulne wnętrze, pełne poduszek dekoracyjnych, z pledem na oparciu fotela może być doskonałą propozycją dla tych, którzy uwielbiają relaks przy książce.

Od czego należy zacząć organizując przestrzeń na strefę relaksu?

Zanim w ogóle zaczniemy myśleć nad tym gdzie wygospodarować sobie kąt, w którym będziemy mogli się zrelaksować oraz jak go urządzić warto zastanowić się nad tym jak lubimy odpoczywać. Jest to pytanie, na które w pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć, aby mieć pewność, że przygotujemy wnętrze, które spełni nasze oczekiwania. W końcu chcemy stworzyć miejsce, które przyniesie nam maksimum satysfakcji i przy okazji pomoże odzyskać utraconą w ciągu dnia energię. Gusta są różne i z zasady się o nich nie dyskutuje, dlatego właśnie w zależności od tego co sprawia nam najwięcej przyjemności, powinniśmy naszą strefę relaksu urządzić tak, aby stała się miejscem, w którym odnajdziemy spokój, harmonię i energię na dalszą walkę ze światem. Jeżeli wiemy już w jaki sposób odpoczywamy i co sprawia nam najwięcej przyjemności, nadszedł czas na wygospodarowanie miejsca aby wcielić ten plan w życie.

Przestrzeń wolna od problemów - urządzamy strefę relaksu w salonie

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy salon najczęściej stanowi serce domu. To właśnie w tym miejscu rozgrywa się praktycznie całe życie rodzinne. Bez wątpienia jest to również miejsce odpoczynku, rozrywki i spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi. Często zdarza się również, że jest to miejsce naszej pracy. Dlatego tak duże znaczenie ma wydzielenie strefy relaksu, czyli funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni, która w zależności od naszych upodobań zamieni się w nasze sanktuarium. Jak duża ma to być przestrzeń, jak ją wyposażyć, czy powinna być odgrodzona od reszty wnętrza - to wszystko są kwestie, które należy wziąć pod uwagę. W końcu zupełnie inaczej będziemy musieli zorganizować przestrzeń w sytuacji kiedy odpoczywamy oglądając filmy i grając w gry, a inaczej w momencie kiedy najlepiej relaksujemy się czytając książki.