Złóż zamówienie do środy do godziny 10:00 a przesyłkę otrzymasz przed Dniem Dziecka!

Jak wizualnie ocieplić zbyt surowe wnętrze?

Mimo ogromnego wyboru dostępnych na rynku mebli, dodatków czy tekstyliów i jeszcze większej ilości znajdujących się w Internecie przykładowych aranżacji i inspiracji, często bywa tak, że efekt końcowy mija się z oczekiwaniami. Zanim podejmiesz decyzję o tym, by całkowicie zmienić koncepcję i zacząć od nowa, poznaj nasze sprawdzone sposoby, na to, by Twoja przestrzeń wyglądała niczym profesjonalne aranżacje na Pintereście. Podpowiemy jakie elementy dekoracyjne wykorzystać, by Twoje wnętrze zyskało indywidualny charakter i było dopracowane w każdym calu.

Fokus na gustowne oświetlenie

O tym, że światło we wnętrzu robi naprawdę dużą robotę, napisano już wiele. Dość powiedzieć, że kilka, umiejętnie umieszczonych punktów świetlnych potrafi całkowicie zmienić charakter wnętrza, wydobyć jego proporcje i sprawić, że stanie się niezwykle przytulne. Dlatego pojedyncze, nawet najbardziej designerskie źródło światła to zdecydowanie za mało. Lampy podłogowe lub stołowe, rozmieszczone w kilku miejscach pomieszczenia, pozwolą nie tylko stworzyć świetny klimat, ale także będą stanowiły gustowną ozdobę pomieszczenia. Styl opraw oświetleniowych dopasuj do charakteru pomieszczenia, jeśli jednak zależy Ci na wyjątkowo przytulnym wnętrzu z duszą – zdecyduj się na lampy w stylu retro.

Ich „klimatotwórcze” zdolności wynikają przede wszystkim z postarzonej formy, dzięki której wyglądają jakby nadgryzł je ząb czasu i miały za sobą wieloletnią historię. Wystarczą dwie lampy stołowe i jedna podłogowa, by zbyt surowe wnętrze zyskało zupełnie inny charakter.

Diabeł tkwi w szczegółach

Świeżo zaaranżowanym wnętrzom często brakuje domowej przytulności i ciepła, ponieważ… są nowe! Tymczasem już kilka dodatków, poustawianych na komodach, stolikach czy półkach, potrafi diametralnie zmienić całe wnętrze. Jeśli zależy Ci na tym, by ocieplić wizualnie pomieszczenie, zrezygnuj z nowoczesnych i minimalistycznych ozdób. Twoim sprzymierzeńcem jest wszystko co stylowe, postarzone i wykonane z naturalnych materiałów. Pamiętaj też o tym, że dodatki nie muszą być tylko ozdobami – dobrze, jeśli są także praktyczne. Metamorfozę dobrze jest zacząć od dekoracji, która jest stylowa i funkcjonalna zarazem np. od zegara. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na model stojący czy wiszący, taki retro akcent może diametralnie odmienić Twoje wnętrze.

Zapełnij ściany

Jednym z podstawowych błędów aranżacyjnych, sprawiających, że pomieszczenie wygląda pusto i zimno, jest pozostawianie pustych ścian. Zdajemy sobie sprawę, że wbijanie gwoździ czy kołków w świeżo pomalowaną ścianę boli, jednak uwierzcie nam – naprawdę warto. Ozdobienie ścian retro lustrami lub zegarami pozwoli ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie bardziej przytulne.