-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Jak wybierać dzieła sztuki do salonu?

W serwisach aukcyjnych znajdziemy setki, jeśli nie tysiące reprodukcji znanych dzieł sztuki. Najwięcej jest reprodukcji tych najsłynniejszych i najdroższych obrazów, czyli tych sprzedanych na aukcjach za cenę powyżej 100 milionów dolarów jak dzieła pędzla artystów takich jak Paul Gauguin, Pablo Picasso czy Paul Cézanne. Ale czy w naszym salonie powinna widnieć reprodukcja, plakat czy może oryginał dzieła może mało znanego artysty, ale zgodny z naszą estetyką?

Poszukiwacz sztuki

W mediach społecznościowych nietrudno znaleźć grupy, w których nieznani artyści chcą sprzedać swoje dzieła. Ładniejsze lub mniej są oferowane na oryginalnych nośnikach, w drewnianych ramach i tematyce, w której każdy z nas może wybierać. W ten sposób w naszym salonie może znaleźć się obraz nieznanego malarza, który dopiero rozpoczyna swoją artystyczną przygodę. Taki obraz może okazać się po latach autentycznym dziełem sztuki. Jednak by go odpowiednio dobrać, konieczna jest wiedza o tym, co aktualnie jest „na fali” lub bardzo specjalistyczna wiedza o sztuce. Czy warto ją zgłębiać? Owszem, pod warunkiem, że nie kierujemy się wyłącznie perspektywą przyszłego zysku, a również potrzebą posiadania pięknej dekoracji z historią.

Obrazy w temacie

Minimalistyczny salon zasługuje na neoplastycyzm czy kubizm. Salon utrzymany w klimacie tradycyjnym to impresjonizm czy dzieła tworzone w nurcie bardzo naturalistycznym. W salonie można mieć zarówno pejzaż rodem z epoki impresjonizmu jak i bardzo wysublimowane dzieło nurtu pozytywistycznego. Ważne, by obraz pasował do dekoracji  i stylu pomieszczenia praz oddawał klimat naszego mieszkania.

Jeśli więc nie znacie się na sztuce a chcecie stworzyć autorską aranżację, warto sięgnąć po poradę specjalisty. Wówczas nie wydamy wielkich pieniędzy, a klimat zostanie nie tylko zachowany, ale również podkreślony.