-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Jakie meble do ogrodu zimowego?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą się cieszyć bliskością natury niezależnie od pogody jest ogród zimowy lub weranda, które przy odrobinie wysiłku mogą stać się najpiękniejszym pomieszczeniem w naszym domu.

Zarówno werandy, jak i ogrody zimowe najczęściej są zabudowanymi, szklanymi konstrukcjami, co samo w sobie nadaje im wyjątkowego charakteru. Jednak, by całość prezentowała się jeszcze lepiej, warto zaaranżować je tak, by robiły wrażenie nie tylko wewnątrz, ale także z zewnątrz. Główną zaletą ogrodów zimowych jest to, że ich wnętrze jest odizolowane od niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na meble i dodatki. Teoretycznie zatem nic nie stoi na przeszkodzie by stanowił on przedłużenie salonu i stały w nim typowe meble wewnętrzne. Jednak po przejrzeniu najpiękniejszych realizacji ogrodów zimowych, jesteśmy zgodni co do jednego – najlepiej prezentują się w nich dedykowane meble ogrodowe z duszą, najlepiej w stylu shabby chic.

Ogrodowe meble w stylu shabby, w całości wykonane z metalu to wyjątkowo stylowa opcja dla wszystkich miłośników dobrego designu. Stylizowane, postarzone meble, które wyglądają n a nadgryzione zębem czasu, pozwalają stworzyć we wnętrzu przytulną, uroczą i niezwykle elegancką atmosferę. Dzięki specjalnej technice malowania i przecierkom, każdy mebel wydaje się być wyjątkowy, niepowtarzalny i nietuzinkowy. Warto obłożyć je różnokolorowymi, stylizowanymi poduszkami dekoracyjnymi i pledami, dzięki którym zyskają jeszcze więcej charakteru i doskonale wpiszą się w klimat bajkowego ogrodu. Dla pełnego, zachwycającego efektu warto zadbać także o odpowiednie oprawy oświetleniowe i podkreślające całość dodatki – stylizowane na starodawne lampy doskonale sprawdzą się jako źródło światła dodatkowego i pozwolą wprowadzić przyjemny nastrój.

Niezaprzeczalnym atutem metalowych mebli ogrodowych jest fakt, że  to wielofunkcyjne i trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w przypadku ogrodów zimowych – z powodzeniem bowiem można wykorzystać je także w domu lub ogrodzie w okresie wiosenno – letnim.