5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Jesień a oświetlenie – sprawdź, dlaczego jest tak ważne!

Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro siłą rzeczy więcej czasu spędzamy w domu, dlatego tak ważne jest, by wnętrze było przytulne i komfortowe. Dziś mamy dla Was sposób, który pozwoli  wprowadzić do domu ciepłą i nastrojową atmosferę – i to bez przeprowadzania wielkiej rewolucji.

Ale od początku…

Jesień to nie tylko kiepska pogoda, krótsze dni i mniej czasu na świeżym powietrzu, ale także związane z nimi sezonowe obniżenie nastroju zwane potocznie jesienną depresją. I choć w rzeczywistości z prawdziwą depresją niewiele ma wspólnego, to jednak dopada zdecydowaną większość Polaków. Dlatego w kwestii przetrwania tego trudnego okresu warto brać przykład z Duńczyków, którzy są specjalistami w radzeniu sobie z kapryśną pogodą, umiarkowanymi temperaturami i  niemal połową deszczowych dni w roku. A jednak rokrocznie plasują się w czołówce najszczęśliwszych narodów świata – dlatego warto brać z nich przykład. Jedną z rzeczy, które Duńczycy cenią ponad wszystko jest umiejętność cieszenia się z małych rzeczy oraz projektowanie wnętrz w myśl zasady, że powinny stanowić idealne miejsce do relaksu i wypoczynku. A skoro tak – to nie może zabraknąć w nich odpowiedniego oświetlenia i to właśnie na nim się dziś skupimy.

O tym, jak ważne jest dobrze dobrane oświetlenie nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać – światło ma bowiem niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, od zegara biologicznego po percepcję i łatwość skupienia. Sztuczne światło jest istotne tym bardziej, im mniejszy jest dostęp do tego naturalnego, dlatego w okresie jesienno- zimowym warto szczególnie przyjrzeć się odpowiedniemu oświetleniu.

Główne źródło światła we wnętrzu powinno być miękkie, ciepłe, a jednocześnie na tyle intensywne by optymalnie doświetlić wnętrze. Jednak tym, co robi największą robotę jest oświetlenie dodatkowe, czyli lampki biurkowe, stołowe oraz kinkiety i lampy stojące. Intymnej, domowej atmosferze sprzyjają także świece, dlatego podczas długich jesiennych wieczorów warto je wykorzystać. Subtelne, migoczące światło pozwala odprężyć się i zrelaksować się po pełnym wyzwań dniu. A skoro świece to także świeczniki, które z jednej strony zabezpieczają przed przypadkowym pożarem i zabrudzeniem mebli, z drugiej zaś – stanowią niebanalną dekorację wnętrza.