5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Jesienne umilacze, czyli jak sprawić, żeby jesień była znacznie przyjemniejsza

Żaden z przedstawionych dziś sposobów nie jest kosztowny, za to wszystkie mają niezwykła moc poprawiania humoru i sprawiania, że jesień zaczyna nabierać niepowtarzalnego uroku.

Otul się światłem

Czy wiesz, że Duńczycy od lat plasują się na pierwszych miejscach w rankingu najszczęśliwszych narodów świata? Niby nic, a jednak to dość znamienne, biorąc pod uwagę, że w ciągu roku mają około 180 deszczowych dni, a przez resztę czasu nawet jeśli nie pada, to pogoda jest średnio sprzyjająca. Sekretnych sposobów Duńczyków na niepoddanie się chandrze i sezonowemu obniżeniu nastroju jest kilka, a w śród nich – najważniejszy stanowi światło! Duńczycy kochają zarówno lampy, jak i wszelkiej maści świece, lampiony i świeczniki, które pomagają im w tworzeniu wyjątkowego klimatu w domu, dzięki czemu aż chce się do niego wracać. Weź z nich przykład i porozmieszczaj w pomieszczeniu dodatkowe punkty świetlne w postaci np. lamp stołowych czy biurkowych, koniecznie z tekstylnym abażurem. Dobierając do niej żarówki pamiętaj, że stworzenie przytulnego nastroju zależy w głównej mierze od intensywności i barwy światła, dlatego najlepiej sprawdzą się te o ciepłym, jasnym świetle. Duńczycy często stawiają w oknach świeczniki ze świecami, lampiony lub po prostu kilka świeczek o różnej wielkości. Dzięki temu tworzą przytulny klimat, który widać już z daleka. Jeśli boisz się o firanki i lub masz w domu małe dzieci, postaw na zamknięte szklane lub metalowe lampiony. Minimalizują one ryzyko pożaru i zabezpieczają przed poparzeniem, a jednocześnie pięknie rozpraszają światło świec po pomieszczeniu.

Otul się miękkością

Nie ma nic lepszego po ciężkim dniu, niż umoszczenie się w wygodnym fotelu, otulenie pledem i oddanie się słodkiemu nicnierobieniu z kubkiem gorącej herbaty w ręce. Dlatego, jeśli chcesz by ten moment był jeszcze przyjemniejszy, udekoruj swój dom tekstyliami, które aż proszą się o to, by się do nich przytulić. Ciepły, miękki i stylowy koc nie tylko nada sprawi, że Twój salon czy sypiania będą bardziej przytulne, ale przede wszystkim pozwolą Ci na iście królewskie odprężenie. Im bardziej mięsisty, gruby i puszysty, tym lepiej! Nie zapomnij o stylowych poduszkach, które możesz umieścić na kanapie lub fotelu. One także, choć niepozorne, sprawiają, że jesień jest nieco bardziej znośna.

Otaczaj się pięknymi przedmiotami

Nie od dziś wiadomo, że potrawy lepiej smakują jeśli są podane w pięknej zastawie. Nie inaczej jest z kawą i herbatą, które dzięki odpowiedniej oprawie znacznie zyskują na smaku i aromacie. Niby drobiazg, a jednak sama przyznasz, że stylowa ceramika ma duże znaczenie. Dlatego znajdź kubek lub zastawę, które Cię zachwycą i dzięki którym picie i jedzenie będą jeszcze przyjemniejsze. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się zastawa i serwisy z motywem kwiatowym, rustykalnym i shabby chic o fantazyjnych zdobieniach i koniecznie w jasnych barwach.