5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Kinkiety, które zachwycają – poznaj najpiękniejsze modele!

Lampy, zwłaszcza te pełniące funkcję oświetlenia dodatkowego, nierzadko pełnią także rolę dekoracyjną i uzupełniają dotychczasową aranżację. Dziś jednak pokażemy Wam lampy, które same w sobie są tak efektowne, że to właśnie one stanowić mogą najmocniejszy akcent i punkt wyjścia do budowania całej aranżacji. Zaczynamy!

  1. Lampa poroże

To zdecydowanie nasz faworyt – kinkiet ścienny z dwoma punktami świetlnymi to propozycja dla wnętrz z charakterem i osób, które nie boją się eksperymentować z dodatkami. Inspirowany naturą i lasem kinkiet realistycznie oddaje naturalne poroże jeleni i pozwala wprowadzić do pomieszczenia klimat rodem z leśniczówki Simony Kossak. Jednak spokojnie – podczas tworzenia tego modelu nie ucierpiało żadne zwierzę – kinkiet został bowiem w całości wykonany z metalu.

  1. Kinkiet prowansalski

Pomimo nazwy, ten model sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, zarówno tym urządzonym w stylu prowansalskim, rustykalnym, klasycznym a także glamour. Ażurowy wspornik, na którym zamocowane zostały żarówki to kwintesencja to idealny dowód na to, że vintage niejedno ma imię. Wyjątkowego charakteru całości nadaje połączenie postarzanego drewna i metalowych uchwytów, na których umieszczono dwa punkty świetlne. Brak abażurów jest tu ogromną zaletą – pozwala na optymalne rozchodzenie się światła i doświetlenie wnętrza i jednocześnie wprowadzenie przytulnego klimatu.

  1. Kryształowy kinkiet

To propozycja dla miłośników luksusu, przepychu i wyrazistych dodatków. Misterna, czarna, wykonana z metalu konstrukcja, skrywa w sobie ozdobne kryształowe szkiełka w odcieniu gołębiej szarości. W tym modelu nic nie jest dziełem przypadku – zadaniem kryształu jest nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim rozproszenie wiązki światła w pomieszczeniu. Taki zabieg wzmacnia efekt oświetleniowy, jednocześnie niwelując ryzyko zbyt mocnego oświetlenia. To model na tyle efektowny, że wymaga odpowiedniego tła – idealnie sprawdzi się jako element wyposażenia wnętrz w stylu Hampton, nowojorskim i oczywiście – glamour.