10% zniżki na każde zamówienie. Rabat noworoczny nalicza się automatycznie w koszyku. Z powodu inwentury wysyłki realizujemy od 4 stycznia !!! Przepraszamy.

Kryształowe żyrandole – powrót w wielkim stylu

W połowie XX wieku prestiż kryształowych żyrandoli zaczął nieco maleć, a one same były masowo zastępowane przez ogólnodostępne lampy z tworzyw sztucznych. Jednak w przyrodzie nic nie ginie, a moda lubi zataczać koło – kryształowe, wieloramienne żyrandole powracają w wielkim stylu i stanowią jeden z najgorętszych hitów wnętrzarskich nadchodzącego sezonu.

Lampa wisząca czy żyrandol – gdzie tkwi różnica?

Pod koniec ubiegłego stulecia każda lampa wisząca, stanowiąca główne źródło światła w pomieszczeniu nazywana była żyrandolem. Tymczasem różnica pomiędzy tymi dwoma modelami jest znaczna i polega w głównej mierze na ilości źródeł światła w każdym połączeniu. Standardowa lampa wisząca ma po jednym połączeniu na każdą osobną żarówkę, podczas gdy żyrandole to przede wszystkim wiele żarówek łączących się w jednym punkcie. Ta różnica tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać bez znaczenia. W rzeczywistości – żyrandole dzięki dużej ilości źródeł światła znacznie lepiej radzą sobie z oświetlaniem przestrzeni, zwłaszcza tej o dużym metrażu.

Kryształowy żyrandol – klasyka i nowoczesność w jednym

Najpiękniejsze nowoczesne żyrandole to klasyka w nowatorskim wydaniu. Wykorzystują tradycyjny design i nowoczesne technologie oświetleniowe, dzięki którym doskonale sprawdzą się jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Ich głównym atutem są jednak kryształowe zdobienia, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną – światło emitowane przez żarówkę rozprasza się w kryształach jeszcze lepiej doświetlając pomieszczenie i tworząc w nim niesamowity klimat.

Duże, misternie zdobione żyrandole najlepiej sprawdzą się w wysokich pomieszczeniach, szczególnie w kamienicach i domach jednorodzinnych. Większość modeli posiada regulację zawieszenia, dzięki czemu można powiesić je na dowolnej, pożądanej wysokości. Producenci żyrandoli, choć mocno inspirują się klasycznymi modelami, nie boją się wprowadzać do nich nowoczesnych rozwiązań. Dzięki eksperymentowaniu z różnymi materiałami, formami i fakturami, współczesne żyrandole pozwalają na stworzenie intrygującego, nieoczywistego wnętrza.