5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Kuchnia w stylu vintage – jak dobrać dodatki?

Odświeżanie starych mebli, postarzanie nowych, ciężkie kredensy i wieszane na małych miedzianych haczykach porcelanowe kubki na herbatę – stworzenie kuchni vintage może być doskonałą kreatywną zabawą. Oto kilka wskazówek dotyczących dodatków do takiej kuchni:

  1. Wysokogatunkowe materiały

Stół w jadalni czy kuchni może być oczywiście surowy, ukazujący piękną strukturę drewna, ale jeśli chcemy wnętrze ocieplić konieczne będzie zastosowanie materiałów w postaci bieżników i obrusów. Ważne by materiały na okrycia stołów były przede wszystkim wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzą się te podobne do bawełny z jakiej korzystały nasze babcie, gruby splot, piękne wykończenie – to nadaje czaru całemu pomieszczeniu.

  1. Bibeloty nieznane współczesnym kuchniom

Od kiedy plastik i szkło zastąpiły w kuchni metal zniknęły przepiękne miski w żywych kolorach i białym wnętrzu. Plastik wyparł też żeliwne otwieracze i łyżki. Współcześnie nie stosuje się koszy metalowych na przechowywanie naczyń czy tekstyliów ani metalowych tac do serwowania herbaty. To wszystko jednak można dziś kupić i wpleść w wyposażenie kuchni czyniąc ją przytulną i niesztampową.

  1. Ceramika, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie

Kiedyś kołdry i ceramika gościnna były elementem posagów. Działo się tak nie tylko z uwagi na rzadkość posiadania unikalnych przedmiotów, ale również ich wyjątkową trwałość. Nie każdy ma w domu pozostałości po zastawach z ceramiki ze zdobieniami w stylu vintage. Na szczęście te braki można uzupełnić np. zaopatrując się w zdobione pięknymi rysunkami kwiatów filiżanki, dzbanki na herbatę z wymyślnymi uszkami czy delikatnie zdobionymi talerzykami deserowymi. W stylu vintage można z powodzeniem wykorzystać naczynia porcelanowe, ale można też postawić na chłód.

Vintage w kuchni można też umiejętnie połączyć z nowoczesnym wykończeniem ścian, które mimo iż wyglądać będą na bielone wapnem, zapewnią idealną ochronę przestrzeni nadblatowej.