5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Kwietnik na taras – jak wybrać ten idealny?

Czasy doniczek umieszczanych po zewnętrznej stronie balustrad i barierek minęły już bez powrotnie – rośliny są teraz częścią dekoracji i pełnoprawnymi elementami wyposażenia. Dlatego dobrze jest nie tylko zapewnić im optymalne warunki wzrostu, ale także odpowiednio wyeksponować, tak by mogły nas cieszyć w całej okazałości.

Metalowe kwietniki

Rodzajem kwietników, który bez wątpienia najchętniej jest wykorzystywany w przypadku tarasów i balkonów, są stojące modele wykonane w całości z metalu. Tego typu kwietniki mają wiele zalet, wśród których najważniejszymi są przede wszystkim wyjątkowa estetyka oraz niezwykła trwałość. Metalowe stojące kwietniki są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, takich jak palące słońce, deszcz i mróz, dzięki czemu mogą pozostać na tarasie przez zimę – nie wymagają zatem dodatkowego, zadaszonego miejsca do przechowywania. Niezaprzeczalnym atutem jest także fakt, że ich ażurowa konstrukcja jest wyjątkowo lekka – dzięki temu kwietniki można z powodzeniem umieścić nawet na niewielkich rozmiarów tarasie bez ryzyka, że zdominują aranżację. Ostatnim aspektem jest wzornictwo – efektowne zawijasy, florystyczne motywy i nawiązująca do stylu shabby chic estetyka sprawiają, że tego typu kwietniki wyjątkowa ozdoba tarasu.

Metalowy regał

Metalowy regał to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które lubią, gdy przestrzeń jest kompleksowo zagospodarowana. Podobnie, jak w przypadku kwietników, także ogrodowy regał charakteryzuje się ażurową, lekką konstrukcją, która sprawia, że mebel płynnie wtapia się w aranżację tarasu. Półki oraz półotwarte ścianki boczne sprawiają, że regał można wykorzystać nie tylko jako kwietnik, ale także jako dodatkowe miejsce do przechowywania niezbędnych tarasowych przedmiotów. Konstrukcja regału nie blokuje światła słonecznego, a jednocześnie osłania rośliny przed wiatrem i gradem.