5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Lampa stołowa – stylowy dodatek o wielu możliwościach

Pomysłów na wykorzystanie lampy stołowej może być wiele, bo zasadniczym plusem lamp stołowych jest ich mobilność – dzięki temu możesz przestawiać je gdzie chcesz, za każdym razem gdy przyjdzie Ci ochota na zmianę aranżacji lub po prostu wedle potrzeby.

Mimo, że lampy stołowe zwykle są niezbyt duże, stanowią ważny element dekoracyjny, dlatego warto dopasować ją do stylu wnętrza i sprawić by je dopełniała i idealnie się z nim komponowała. Dlatego przed wyborem swojego modelu zastanów się, jaki charakter ma wnętrze – shabby, rustykalny a może glamour? Istotne są także barwy panujące w pomieszczeniu – inna bowiem lampa będzie dobrze wyglądała w aranżacji wykorzystującej chłodne barwy, a inna we wnętrzu utrzymanym w ciepłych kolorach.

W klasycznym ciepłym stylu, a także w stylu rustykalnym i shabby, doskonale sprawdzą się lampy stołowe na długiej, toczonej nóżce z tradycyjnym kloszem w kształcie walca lub stożka. Takie lampy to klasyka gatunku, która emituje delikatne, rozproszone światło, tworząc wokół subtelną poświatę. W tego typu wnętrzach doskonale prezentują się lampy stołowe, których nóżki dodatkowo zostały ozdobione nawiązującymi do stylu przecierkami, figurkami lub zawieszkami. Warto dużą uwagę zwrócić na klosz, bowiem to on przede wszystkim odpowiada za lekko przytłumione i nastrojowe światło. Niektóre modele lamp stołowych mają abażury w zestawie, w innych należy dobrać je osobno – i to właśnie ta druga opcja pozwala na tworzenie własnych kompozycji i uzyskanie najlepszego efektu.

Do nowoczesnych, industrialnych wnętrzach świetnie będą pasować lampy stołowe wykonane z metalu i naturalnych materiałów oraz o nietypowych kształtach. Lampa w kształcie globusa z widoczną lub z podstawą wykonaną z kamienia, będzie stanowiła doskonałe dopełnienie industrialnej aranżacji i podkreśli jej fabryczny charakter. W pomieszczeniach w stylu glamour, w których królują przepych i wyrafinowane dodatki, doskonale sprawdzą się lamy stołowe o metalicznym, srebrnym wykończeniu lub lśniących nóżkach wypolerowanych na wysoki połysk.