-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Lustereczko powiedz przecie, czyli wybieramy idealne lustro do łazienki

Warto podejść do wyboru idealnego lustra do łazienki w sposób przemyślany, bowiem niedopasowany do wielkości i stylu pomieszczenia model potrafi skutecznie zepsuć nawet najbardziej misterną aranżację. Dlatego podpowiadamy jak dobrać lustro do łazienki i na co zwracać uwagę już na etapie planowania – dzięki temu unikniecie najczęściej popełnianych błędów i sprawicie, że Wasza łazienka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Dopasuj wielkość lustra do pomieszczenia

Nie obejdzie się bez metrówki, bowiem wielkość lustra łazienkowego powinna umożliwiać komfortowe korzystanie. Z tego względu zwykło się uważać, że lustro umieszczone w łazience nie powinno być węższe, niż 40 centymetrów – taka szerokość umożliwi wykonanie wszystkich niezbędnych czynności przy zachowaniu odpowiedniej widoczności. Co zaś tyczy się wielkości – zdecydowanie powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, ale także do gabarytów osób, które będą z niego korzystać. Przyjmuje się, że odpowiednio dobrane lustro łazienkowe powinno umożliwiać odbicie sylwetki od pasa w górę.

Kształt i styl

Lustro to ważny element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu, dlatego warto przyłożyć szczególną wagę do jego kształtu oraz ramy. Przy wyborze należy kierować się nie tylko stylem, w jakim utrzymane jest całe pomieszczenie, ale także estetyką wyposażenia takiego jak umywalka, wanna czy meble. Jeśli preferujesz lekki, minimalistyczny styl, a wyposażenie Twojej łazienki to przede wszystkim meble o opływowych i zaokrąglonych kształtach – wybierz lustro o okrągłym lub owalnym kształcie, które będzie stanowiło jej naturalne dopełnienie. Analogicznie, w przypadku łazienek o meblach z wyrazie zaakcentowaną bryłą i o geometrycznych kształtach, warto wybrać lustro, które pokreśli ich charakterystyczną estetykę. Najłatwiejsze zadanie bez wątpienia mają osoby, które zdecydowały się urządzić łazienkę w którymś z charakterystycznych, bogato zdobionych stylów – lustra oprawione w dekoracyjną ramę lub o dużej ilości zdobień, to rozwiązanie, które świetnie dopełni aranżacje.