5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Lustro w salonie – elegancka czy tandetna dekoracja?

Lustro w salonie może nie tylko powiększyć optycznie powierzchnię pomieszczenia, ale dodać mu nieco elegancji, a nawet stylu awangardowego.

Jak dobrać lustro do salonu?

W niektórych aranżacjach lustro może wypełniać całą ścianę salonu, w innych powinno być raczej dekoracją traktowaną jak obraz.

Wnętrze klasyczne nie jest tak dobrym miejscem na ekspozycję usta jak wnętrza minimalistyczne i nowoczesne. W nich można zdecydować się na lustro w formie mozaiki lub takie w bardzo awangardowej, ozdobnej ramie. W klasycznym wnętrzu natomiast nieźle sprawdzi się lustro nad konsolą czy umieszczoną przy ścianie komodą. Lustrem można również pięknie wypełnić przestrzeń w pomieszczeniach wysokich np. salon w kamienicy. Zainstalowanie luster od wysokości np. 1,8 metra do sufitu rozświetli i powiększy przestrzeń, co przyda się zwłaszcza w pomieszczeniach o zachodniej ekspozycji, w których jesienią i zimą cierpimy z powodu braku światła dziennego.

Lustro prowansalskie powieszone w poziomie

Lustra, które służą nam do przeglądania się, powinny w jak najlepszy sposób prezentować sylwetkę, dlatego w korytarzach montuje się lustra pionowo. Ale w salonie możemy pozwolić sobie na montaż podobnego do przedpokojowego lustra, ale w poziomie. Takie prowansalskie lustro nad stołem jadalnianym ładnie odcina przestrzeń między jadalnią a częścią wypoczynkową. Dodatkowo pomaga rozproszyć na salon światło, jakie wisi nad stołem w jadalni. By dodać takiemu rozwiązaniu elegancji możemy lustro powiesić nieco pochylone do podłogi.

Kompozycje z luster

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się lustrzane mozaiki. Mogę tworzyć jedną zwartą kompozycje, ale mogą ozdabiać ścianę jako kilka mniejszych luster w różnych ramkach. Co ważne, nie warto ich wieszać symetrycznie, znacznie ciekawszy efekt da się uzyskać wieszając każde lustro na innej wysokości.