5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Mała wielka zmiana, czyli jak zmienić dekorację na nowy rok

Pierwszy miesiąc w roku, większości z nas ogromnie się dłuży. Po świętach, nie ma wolnych dni, poza 6 stycznia, dni nadal są ciemne i zimne. To wszystko sprawia, że nie mamy motywacji, a nastrój już też nie ten, co przed Bożym Narodzeniem. Warto sobie pomóc i nadać wnętrzu bardziej radosnego charakteru. Jak to zrobić?

Przede wszystkim kolor!

Kolory, jakimi się otaczamy mają ogromne znaczenie i wpływ na samopoczucie. Szczególnie zimą, kiedy jest ciemno przez znaczną część dnia, powinniśmy zadbać o żywe kolory we wnętrzach. Kiedy już zniknie choinka i typowo świąteczne akcenty, spróbujmy wyjąć letnie pledy czy koce i zmienić wygląd kanapy. Kupujmy świece i serwetki w żywych kolorach, wyeksponujmy rośliny doniczkowe. Pozwólmy sobie też raz do czasu na szaleństwo w postaci kwiatów ciętych włożonych do dużego, kolorowego salonu – to mała zmiana, a efekt będzie piorunujący.

Zmiany małymi kroczkami

Nie trzeba przestawiać wszystkich mebli, by poczuć zmianę. Czasem wystarczy inaczej ułożyć towarzyszącą nam od lat kanapę, czasem rozłożyć lub złożyć stół. Zmienić kolor obrusów, poszewek na poduszki czy nakryć na stole. Jeśli na podłodze mamy panele lub płytki, dobierzemy do nich przyjemny w dotyku dywanik o jasnym kolorze i długim włosiu. Taki mały element może radykalnie zmienić postrzeganie pomieszczenia.

Światło dzienne i sztuczne

Zimą nie zasłaniajmy zasłon, zmieńmy firanki na te z niegęsto tkanego materiału, odsłaniajmy rolety – jeśli je mamy. Wieczorami stosujmy wiele źródeł światła, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie bawią się dzieci oraz tam gdzie pracujemy. Dbajmy o to, by w salonie oświetlenie towarzyszyło nam nawet podczas oglądania telewizji. Światło w miejscach, gdzie czytamy czy gotujemy powinno być wyjątkowo jasne i najlepiej neutralne.