5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Mały balkon – jak go zaaranżować, by był przytulny?

Prawdziwa trawiasta podłoga

Aby móc wychodzić na balkon boso, nie bojąc się, że umieszczone tam płytki będą po deszczu śliskie, a w upał będą się nagrzewać, warto zainwestować w sztuczną trawę. To opcja doskonała na jeden lub kilka sezonów (wszystko zależy od jakości trawy). Sztuczna trawa niełatwo się brudzi, łatwo ją pielęgnować i utrzymać w czystości, a do tego można wybrać rodzaj o bardzo krótkich i gęstych źdźbłach, dzięki czemu będziemy się czuć jak na najlepszym dywanie.

Balkon to miejsce relaksu, a nie składowisko

By móc cieszyć się przestrzenią na nawet najmniejszym balkonie, trzeba najpierw pozbyć się rzeczy, które zwykliśmy tam przechowywać. Rowery, stare skrzynki, niepotrzebne przyrządy – ich miejsce to piwnica, rowerowania czy garaż. Jeśli jednak nie mamy mamy innego wyjścia, drobiazgi, które musimy przechowywać na balkonie warto uporządkować lub trzymać w skrzyni z siedziskiem. Dzięki temu mamy dodatkową, zamkniętą przestrzeń, izolującą przedmioty od wilgoci i słońca oraz miejsce do siedzenia w jednym.

Cichy kącik nie oznacza stawiania „murów”

By odgrodzić się od ruchliwej ulicy czy wścibskich sąsiadów niekoniecznie trzeba na balkonie stawiać płot czy barierki dźwiękochłonne. Podobny cel osiągniemy instalując zasłony lub obsadzając balkon roślinnością. Rośliny pnące nie zabierają wiele miejsca, a jeśli wspomoże się je odpowiednimi pergolami w zaledwie dwa sezony możemy wyczarować urokliwy, zielony pokój na swoim balkonie.

Meble składane i drewniane

Najlepszym pomysłem na niewielki balkon są meble składane. Jeśli mamy do dyspozycji zaledwie kilka metrów, nie ma co marzyć o leżakach czy wielkich stołach. Znacznie lepiej postawić na małe zestawy (stół + dwa krzesła) i kilka puf lub specjalnych poduszek do siedzenia na podłodze. Całość będzie miała wyjątkowy styl, jeśli zadbamy o dekorację w postaci ładnych pledów i ozdobnych poszewek na poduszki.

Kwiaty jednoroczne

To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w zimowe miesiące nie chcą martwić się o los ozdabiających balkon kwiatów. Śmiało możemy zainwestować w rośliny jednoroczne w doniczkach, a jedynymi roślinami wieloletnimi będą te pnące, którym zima niestraszna.