5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Mały i wąski przedpokój – jak go optycznie powiększyć?

Sama aranżacja małego przedpokoju jest dużym wyzwaniem – w końcu to pierwsze pomieszczenie zaraz po wejściu do domu, musi być zatem zarówno reprezentatywne, jak i funkcjonalnie urządzone. Dziś pokażemy Wam kilka sposobów na to, jak optycznie powiększyć zbyt mały przedpokój – zarówno za pomocą mebli, kolorów, jak i dodatków.

  1. Kolor ściany

Najprostszym sposobem na powiększenie małego przedpokoju jest pomalowanie go na jasny kolor. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pudrowy róż, subtelny beż czy po prostu śnieżną biel, kolory muszą być naprawdę bardzo jasne. Zastosowanie tego tricku rozjaśni pomieszczenie, dzięki czemu będzie sprawiało wrażenie większego i bardziej przestronnego. Warto pamiętać, że ta zasada dotyczy także sufitu – coraz popularniejsze, ciemne sufity, w tym przypadku zdecydowanie się nie sprawdzą. Jeśli jasne kolory zupełnie nie są w Twoim stylu, projektanci wnętrz mają jeszcze jeden sprytny paten na powiększenie przedpokoju – fototapeta przedstawiająca pejzaż, schody lub bezkres nieba sprawi, że wnętrze nie tylko stanie się nie powtarzalnie, ale przede wszystkim – wizualnie większe.

  1. Dobrze zorganizowane przechowywanie

Nic tak nie zagraca małego przedpokoju jak poupychane wszędzie czapki, szaliki i kurtki. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że małe i nieustawne przedpokoje nie sprzyjają stawianiu w nich przestronnych i pojemnych szaf i szafek na buty, jednak z drugiej strony – warto wygospodarować chociaż stylowy wieszak lub półkę na akcesoria. Uporządkowana i schludna przestrzeń wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Dlatego warto pozbyć się wszystkich przedmiotów, które nie są w przedpokoju absolutnie niezbędne.

  1. Postaw na lustra

Lustra w przedpokoju mają same zalety. Po pierwsze, dzięki nim możesz po raz kolejny skontrolować swoją garderobę i sylwetkę przed wyjściem z domu i uniknąć ewentualnej wpadki, a po drugie – świetnie sprawdzą się jako element, który optycznie powiększy wnętrze. Duże lustro zawieszone tak, by odbijało światło z innych pomieszczeń mieszkania, to świetny sposób na doświetlenie go, który działa na tej samem zasadzie co jasne ściany. Dodatkowe lustro warto zamontować zarówno na drzwiach szafy w przedpokoju (jeśli jest), jak i na przeciwległej ścianie. Uzyskany w ten sposób efekt „nieskończoności” jest nie tylko szalenie efektowny, ale przede wszystkim sprawi, że Twój przedpokój nabierze wyjątkowego charakteru i zyska optycznie kilka metrów.