-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Metalowe meble ogrodowe – jak o nie dbać?

Kluczem do stworzenia wyjątkowej aranżacji są jednak odpowiednio dobrane meble, które powinny być nie tylko wygodne i umożliwiać komfortowy wypoczynek, ale przede wszystkim – tworzyć wyjątkową aranżację i atmosferę pełną spokoju i wyciszenia. Nic więc dziwnego, że wiele osób coraz częściej decyduje się na urządzenie ogrodu za pomocą mebli wykonanych z metalu, bowiem to meble, które jak żadne inne tworzą wyjątkowy klimat i niepowtarzalna atmosferę. Nie bez znaczenia jest także fakt, że metalowe meble do ogrodu są trwałe, łatwe w renowacji i nie wymagają zbyt wielu zabiegów impregnujących i pielęgnujących, zwłaszcza, jeśli wykonane zostały przez renomowanych producentów. I choć ogrodowe meble metalowe nie potrzebują wielkiego nakładu pracy, to jednak warto o nie regularnie dbać – z dzisiejszego wpisu dowiecie się jak to robić, by zachwycały swoim wyglądem przez długie lata.

Jak każde meble ogrodowe, także te wykonane z metalu narażone są na działanie skrajnych temperatur i niekorzystnych czynników atmosferycznych. Najczęściej pokryte są specjalistyczną powłoką lakierniczą, która z jednej strony nadaje im pożądany kolor, z drugiej – zabezpiecza przez działaniem środowiska, zapobiegają rozwinięciu się rdzy czy osadzaniu pyłów. Jednocześnie wspomniana powłoka sprawia, że metalowe meble ogrodowe stosunkowo łatwo jest także utrzymać w czystości. Należy jednak pamiętać, by do ich czyszczenia i pielęgnacji nie wolno używać środków na bazie chloru ani tych, zawierających organiczne rozpuszczalniki. Najczęściej wystarczy je po prostu przetrzeć miękką szmatką zwilżoną wodą z delikatnym detergentem, a następnie dokładnie wytrzeć do sucha tak, by przywrócić im blask i głęboki kolor.

Warto także pamiętać, że choć metalowe meble są wyjątkowo trwałe, nie należy narażać ich na długotrwałe działanie z wilgocią oraz niskimi temperaturami. Z tego względu dobrze jest chować je na zimę w chłodne i suche miejsce, a jeśli nie ma takiej możliwości – zakrywać specjalnie przeznaczonymi do tego osłonami. W przypadku pojawienia się śladów korozji, warto sięgnąć po preparat odrdzewiający, który uniemożliwi rdzy rozprzestrzenianie się na dalsze elementy mebli.