5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Mieszkanie z wykończeniem od dewelopera czy bez?

Koszt wykończenia mieszkania przez dewelopera może wynosić 400-500 zł za metr kwadratowy (zależnie od miasta), ale może wynosić również grubo ponad 1000 zł za metr, jeśli mamy do czynienia z wyposażeniem premium.

Zalety mieszkania z wykończeniem

Nie wszyscy kochają remonty, a czasem po prostu nie ma na nie szans, bo młode małżeństwa mają małe dzieci, które nie mogą przybywać w jednym pokoju remontowanego mieszkania. Wówczas kupowanie mieszkania wykończonego przez dewelopera jest jedynym wyjściem. Dzięki temu przede wszystkim unikamy kłopotów z koniecznością samodzielnego nadzorowania fachowców oraz przymusem współuczestniczenia w remoncie. Co więcej jeśli kupiliśmy nowe mieszkanie i chcemy się do niego od razu wprowadzić, nie mamy za bardzo takiej opcji przed wykończeniem chociaż łazienki. Nagie ściany trzeba wyrównać, podłogi położyć, zamontować sanitariaty itp.

Mieszkanie z wykończeniem to opcja również dla osób, które nieszczególnie lubią samodzielnie majsterkować. Więc wyjście to wydaje się idealne dla osób starszych, samotnych rodziców czy bardzo młodych ludzi. Warto dodać, że mieszkanie z wykończeniem można sfinansować tak samo za pomocą kredytu hipotecznego jak mieszkanie w stanie deweloperskim. Dlatego koszt remontu nie będzie tak dotkliwy.

Wady mieszkania z wykończeniem

Cena mieszkania w stanie deweloperskim, a z wykończeniem będzie się znacznie różnić, jednak nie zawsze ta różnica będzie korzystna. Pamiętajmy, że w obliczaniu kosztu wykończenia za metr musimy brać pod uwagę fakt, że przykładowe 500 zł płacimy tak samo za metr łazienki jak i metr kwadratowy salonu. Wyposażenie łazienki jest drogie, bo na tym metrze znajdować się będzie toaleta, umywalka, kafelki, podwieszany sufit, lustro i oświetlenie, zaś w przypadku salonu mamy tylko ściany i podłogę. To znaczy, że wykończenie małego mieszkania będzie się opłacać w przypadku mieszkania mniejszego niż największych metraży.