5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Portal kominkowy, czyli stylowa alternatywa dla kominka

Kominek to marzenie, które stosunkowo trudno zrealizować, bowiem kominek otwarty z żywym ogniem wymaga specjalistycznej instalacji grzewczej oraz odpowiedniej instalacji. Z tego względu kominki wciąż najczęściej spotyka się w nowo wybudowanych domach lub w takich, które zostały w znaczny sposób zmodyfikowane.

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie prawdziwego kominka np. w bloku, istnieje jednak szereg alternatyw, które pozwolą uzyskać podobny efekt oraz sprawią, że wnętrze będzie pełne ciepła i przytulne.

Portal kominkowy – co to w ogóle jest?

Portal kominkowy, zwany także obudowa kominka to wykonana, najczęściej z drewna, dekoracja, która z założenia stanowić ma jego imitację. Jego podstawową zaletą jest fakt, że nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego i dzięki temu można zainstalować go w każdym mieszkaniu. Montaż portalu nie wymaga także przeróbek, kucia czy wybijania dziur – wystarczy jedynie kilka wkrętów mocujących. Mimo tego sam portal prezentuje się wyjątkowo efektownie, szczególnie jeśli wewnątrz ustawi się kilka świec o zróżnicowanej wysokości. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze prezentuje się znacznie przytulniej – gra światła, którą zapewniają zapalone świece pozwala uzyskać namiastkę tradycyjnego kominka.

Jeśli nie świece, to co?

Świece w portalu kominkowym to jednak niejedna opcja – wiele osób decyduje się bowiem na stworzenie aranżacji łączącej samą obudowę kominka z kominkiem elektrycznym. W tym przypadku za wyjątkowy efekt odpowiada odpowiednia konstrukcja umożliwiająca efektowną grę świateł. Warto wiedzieć, że kominki elektryczne nie emitują spalin ani nie produkują popiołu, są zatem doskonałą opcją dla osób, które chcą cieszyć się blaskiem ognia bez konieczności codziennego sprzątania. Tego typu kominki doskonale komponują się z obudową kominkową do złudzenia przypominając tradycyjne kominki z żywym ogniem. Jednak podobnie, jak w przypadku świec także i tu nie jest wymagane podłączenie do przewodu kominowego i pozwolenie spółdzielni – dlatego taką dekorację można zamontować w każdym mieszkaniu.