-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Przygotuj swój dom na święta, czyli dekoracje, które wprawią Cię w świąteczny nastrój, cz. I

Święta Bożego Narodzenia uważane są za jedne z najpiękniejszych i najbardziej emocjonujących dni w roku, niezależnie od kontekstu. Dlatego, jeśli i Ty nie możesz doczekać się, aż usiądziecie całą rodziną przy nakrytym do wieczerzy stole, mamy kilka sposobów na to, jak sprawić, by oczekiwanie dłużyło się trochę mniej. Stylowe dekoracje pozwolą wprowadzić do Twojego wnętrza nieco magicznej atmosfery, jednak z drugiej strony są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się także w o każdej innej porze roku.

Tekstylia

Ciepłe pledy, koce i stylowe poszewki na poduszki to jeden z najprostszych i najbardziej efektownych sposobów na udekorowanie domu. Wybierając tekstylia z charakterystycznymi, biało-czerwonymi motywami całkowicie zmienisz wygląd swojego wnętrza, jednocześnie luźno nawiązując do zbliżających się świąt. Z drugiej strony wszelkiej maści śnieżynki, gwiazdki i połączenie powyższych kolorów to uniwersalne wzory, które doskonale sprawdzą się jako dekoracja w zimowej odsłonie Twojego salonu. Jeśli szukasz elementu, który będzie spójnym punktem łączącym salon lub sypialnię z jadalnią – zdecyduj się na obrus lub bieżnik, który będzie nawiązywał do umieszczonych w obu pomieszczeniach dekoracji. Dzięki temu, cały wystrój będzie sprawiał wrażenie konsekwentnego i przemyślanego.

Dodatkowe oświetlenie

Święta mają to do siebie, że nieodłącznie kojarzą się ze światłem. Iluminacje na ulicach, w sklepach i w domach to stały punkt grudniowego wystroju, który doskonale kreuje nastrój. Dlatego nawet jeśli choinkę ubierasz dopiero w dniu Wigilii, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać świetlne ozdoby już teraz i wprowadzić do swojego wnętrza jeszcze więcej różnorodnych źródeł światła. Mogą to być zarówno dodatkowe lampy stołowe lub stojące, które sprawdzą się także o innych porach roku lub ponadczasowe i ultramodne girlandy cotton balls. Jeśli zależy Ci na naprawdę wyjątkowym klimacie, rozmieść we wnętrzu pojedyncze świeczniki i lampiony – nic nie tworzy przytulnego nastroju lepiej, niż migotliwy blask świec.