-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Regał w salonie – jak eksponować książki

Zakładając, że mamy w swoich zbiorach różne książki o różnych okładkach i wielkościach, nie warto wybierać dla nich zbyt strojnego regału, by nie zorganizować sobie przez przypadek w salonie cyrku. Znacznie lepiej jest oprzeć swoje zbiory o regał o klasycznym kształcie lub taki minimalistyczny, który pozwoli wydobyć z kolorowych okładek całe ich piękną i różnorodność.

Praktyczność prostych regałów

Proste regały, dostępne w wielu marketach budowlanych mimo swojej wątpliwej urody mają jednak zalety. Możliwość projektowania wysokości i głębokości poszczególnych półek oraz dobór ich koloru sprawia, że nawet najprostsza konstrukcja może wyglądać idealnie. Biel doskonale wspomaga kolor okładek, jednak przy bardzo wysublimowanym wnętrzu niekoniecznie musi się sprawdzić. Dlatego właśnie zasadne może być wybranie bardziej dekoracyjnych regałów.

Biblioteczka z prawdziwego zdarzenia

Te najładniej prezentujące się biblioteczki to całe pomieszczenia wypełnione książkami od podłogi do sufitu. Jeśli jednak nie posiadamy ani pomieszczenia, ani wystarczającej ilości książek, należy zadbać o ładną oprawę. Najbardziej praktyczną biblioteczką jest ta, w której książki znajdują się za szybą, bo zwyczajnie się nie kurzą. Drugą ważną cechą biblioteczki jest to, że książki nie stoją na dolnych, otwartych półkach, co wydatnie wpływa na ich czystość i przedłuża im życie. Najlepszy materiał na biblioteczkę? Oczywiście drewno! Drewniana biblioteczka niezależnie od kształtu zawsze wygląda szykownie i tak samo dobrze pasuje do salonu utrzymanego w stylu nowoczesnym jak do stylu tradycyjnego czy vintage. Dobrze, by biblioteczka miała chociaż część przeznaczoną na zamykaną szafę, do których będzie można włożyć różne drobiazgi.