-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Stół do industrialnego wnętrza – jak powinien wyglądać?

Dziś przyjrzymy się właśnie stołom do industrialnych jadalni – jak powinny wyglądać i czym powinny się charakteryzować? Tego dowiecie się z najnowszego wpisu na naszym blogu.

Meble industrialne, czyli jakie?

W uproszczeniu można założyć, że meble typowe dla stylu industrialnego posiadają kilka charakterystycznych cech. Wspólna dla wszystkich typów jest minimalistyczna, surowa estetyka z widocznymi śladami użytkowania – to ona nadaje całości niepowtarzalnego stylu. W loftowych aranżacjach równie chętnie wykorzystuje się także ponadczasowe połączenie metalu i drewna – najlepiej z uwidocznionymi słojami, pęknięciami i przetarciami, sprawiającymi, że mebel wygląda na wiekowy.

Stół industrialny w praktyce

Wybór industrialnego stołu nie jest prosty – z jednej strony pełni on bowiem funkcję dekoracyjną, z drugiej zaś, to wokół niego skupia się życie całej rodziny. Wygląd jest tu zatem równie istotny co funkcjonalność. Szczęśliwie, pierwowzory dzisiejszych stołów industrialnych projektowane były jako stoły rzemieślnicze, które miały być maksymalnie wytrzymałe i użyteczne. Współczesne, inspirowane nimi modele może nie wytrzymają ponagabarytowego ciężaru, jednak doskonałą jakością i solidnością wykonania z pewnością Cię zaskoczą.

Większość industrialnych stołów wykorzystuje połączenie metalowych nóżek i stelaża z blatem wykonanym z naturalnego drewna. Dzięki temu z jednej strony zachowują swój fabryczny charakter, z drugiej – z pewnością dotrzymają Ci kroku w codziennym życiu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na kształt blatu – by stół wiernie odzwierciedlał industrialne klimaty warto, by miał kształt prostokąta, nie koła. Mile widziane są także masywne, metalowe nogi, najlepiej z malowanej na czarno stali.