5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Stylowe dodatki do ogrodu w stylu vintage

Ozdoby do ogrodu są równie ważne, co odpowiednie meble i rośliny – nadają bowiem całości niepowtarzalnego charakteru i tworzą przytulny klimat. To także od odpowiednio dobranych dodatków zależy ostateczny efekt, jaki uda się osiągnąć w przydomowym ogrodzie. Dlatego dziś skupimy się na ozdobach, które podkreślą wyjątkowość Twojego ogrodu.

Dodatki w dobrym stylu

Ogród i taras stanowią naturalne przedłużenie mieszkania, dlatego warto znajdujące się na nich ozdoby były spójne z dotychczasowym wystrojem. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy wnętrze domu urządzone jest w konkretnym stylu – zwłaszcza jeśli jest on tak charakterystyczny jak styl vintage. Dlatego planowanie wystroju ogrodu warto zacząć już na etapie urządzania mieszkania, szczególnie jeśli widok na niego roztacza się bezpośrednio z salonu.

Pierwszym ogrodowym elementem, nawiązującym do stylu wnętrza powinny być meble – oryginalnie stare lub postarzane, metalowe modele pokryte patyną i poprzecierane w newralgicznych miejscach sprawdzą się tu doskonale. Jeśli jednak meble ogrodowe utrzymane będą w nowoczesnym stylu, warto postawić na retro dodatki – także te nieoczywiste. Masywne, żeliwne termometry na ozdobnych uchwytach i z dekoracyjnymi detalami to dowód na to, że funkcjonalne dodatki mogą także zdobić. 

Podobnie rzecz ma się z donicami – ich praktyczny charakter nie musi wykluczać wyjątkowego wyglądu. Doskonałym przykładem jest skrzynka na zioła, która swój niebanalny charakter zawdzięcza połączeniu drewna, drucianej siatki i efektownych przecierek. W przypadku większych roślin doniczkowych warto postawić na sprawdzone i wyjątkowo stylowe rozwiązanie – jednakowe modele w różnych rozmiarach pozwolą wprowadzić różnorodność i zniwelują ryzyko niedopasowania.

Warto pamiętać, że wybierając dodatki do ogrodu nie musimy kierować się wyłącznie ich użytecznością – niekiedy ich jedyną funkcją jest to, że zdobią i cieszą oko. Dlatego nie wahaj się udekorować swojego ogrodu za pomocą przedmiotów, które pozornie do niczego nie służą – ich wartość dekoracyjna jest bowiem nie do przecenienia.