-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Stylowe wnętrze i zwierzęta, czyli jak znaleźć designerskie akcesoria dla pupila

Stworzenie idealnego wnętrza to godziny spędzone na szukaniu inspiracji, łączeniu materiałów, dopasowywaniu dodatków i uzupełniających się wzajemnie detali. I wtedy do akcji wkraczają one – praktyczne elementy wyposażenia, które choć niezbędne, nijak nie chcą się dopasować do panującego dookoła stylu. I chociaż jest znacznie lepiej, niż jeszcze kilka lat temu, a rynek powoli wypełnia się dodatkami, które są nie tylko praktyczne, ale także piękne, to trend ten zdaje się omijać kategorię akcesoriów dla zwierząt. A jak pokazują badania, już ponad połowa Polaków ma w swoich domach zwierzęta domowe, z czego blisko 90% stanowią psy. Jaki z tego wniosek? Stylowe dodatki dla zwierząt to nie fanaberia, a realna potrzeba. I mimo, że ilość tego typu produktów na rynku nie powala, to nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy ich dla Was nie znaleźli. A oto i one:

1. Stylowe legowisko dla psa

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego psy z uporem maniaka ładują się na kanapy i do łóżek właścicieli, nawet wtedy, gdy dobrze wiedzą, że im nie wolno? Powodów jest kilka – chcą być blisko właścicieli, czują się samotne, jest im zimno oraz …lubią spać na podwyższeniu. To nie żart – spanie na kanapie lub łóżku umożliwia psu lepsze kontrolowanie tego, co się dzieje w około i większe poczucie bezpieczeństwa. Wróćmy także na chwilę do uczucia zimna – nawet najlepsze legowisko umieszczone w pobliżu kaloryfera nie zniweluje faktu, że jest umieszczone na podłodze, a to z kolei sprawia, że pies narażony jest na przeciągi i ciągnący od niej chłód. Wniosek z tego taki, że aby pozbyć się psa z kanapy lub łóżka, warto zafundować mu legowisko, które umieszczone jest na niewielkiej wysokości względem podłogi i w zasadzie rozwiązuje kwestię zimna i braku bezpieczeństwa. Pozostaje sprawa miłości do właściciela i chęci przytulania się, na to jednak nie mamy już dobrego patentu. Wracając jednak do legowisk dla psa – już samo umieszczenie go na nóżkach czy podwyższeniu sprawia, że całość wygląda lepiej i bardziej stylowo. A jeśli dodatkowo wykonano je z kunsztownie giętego metalu lub z naturalnej wikliny, to możecie być pewni, że będzie stanowiło idealne dopełnienie Waszego stylowego wnętrza.

2. Miska dla arystokraty

Chociaż mogłoby się wydawać, że w kwestii wzornictwa misek dla zwierząt naprawdę nie ma pola do popisu, poniższe przykłady pokazują, że jest zupełnie inaczej. Dostępne na rynku modele mają zazwyczaj formę maksymalnie uproszczonych misek, wykonanych z metalu lub porcelany, o których naprawdę trudno powiedzieć, że są stylowe. Nic więc dziwnego, że zwykle chowamy je pod schodami, w kuchni lub miejscu, gdzie nie będą rzucać się w oczy. Z miskami przedstawionymi poniżej jest inaczej – są nie tylko piękne, ale także wyjątkowo praktyczne. Dzięki umieszczeniu pojemników na specjalnych metalowych lub drewnianych stelażach miski pozostaną na swoich miejscach, nawet wtedy, gdy Twój pies nie przejmuje się schludnym jedzeniem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest także fakt, że niweluje ono obijanie misek o ściany – każdy właściciel czworonoga z pewnością wie, o czym mówię. No i ostatnie – fantazyjne stojaki na miski to opcja, dzięki której zwykły przedmiot zyskał rangę naprawdę stylowego gadżetu, który będzie stanowił idealne uzupełnienie Twojego wnętrza.