5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Stylowe wnętrze, przyjazne dla kotów – jak je zorganizować?

Koty są wygodne, lubią czyste miejsca, ale niekoniecznie zachowują się w nich z klasą, o jaką je podejrzewamy. Jak zatem zachować urodę mieszkania, ale dać też pupilowi jasną informację o tym, że to także jego dom?

Kocie legowisko jest wszędzie

Mówi się, że to nie kot ma właściciela, a kot jest właścicielem swojego pana. Dlatego nie za bardzo warto się przywiązywać do swoich opinii, którymi chcemy kota do czegoś przekonać. Należy jednak być konsekwentnym i powtarzać, pokazywać, wskazywać. Pierwszym elementem kociej obecności w domu jest miska i kuweta, a dopiero kolejnym legowisko. Oczywiście miskę i kuwetę jak legowisko można stylistyczne dobrać do wystroju wnętrza. W niewielu wnętrzach sprawdzi się plastikowa miska, zdecydowanie lepiej zainwestować w coś znacznie bardziej eleganckiego jak zestaw dwóch metalowych misek na kocie jedzenie i wodę w gustownym stojaku. Do eleganckich wnętrz, ale również tych utrzymanych w klimacie prowansalskim dobrze sprawdzą się miski metalowe w stojakach z drewna.

Jeśli chodzi o legowisko dla kota uniwersalnym rozwiązaniem będzie inwestycja w wiklinę, która sprawia, że ten praktyczny przedmiot wygląda prawie jak dekoracja.

Bezpieczeństwo kota

Niewychodzące koty też potrzebują świeżego powietrza, ale nie wszystkie będą potrafiły powstrzymać się od próby sforsowania okna. Dla bezpieczeństwa kotów zakłada się więc siatki na okna czy specjalne siatki na balkon. Szczęśliwie i to akcesorium można obecnie kupić w dowolnym kolorze. Elementy montażowe mogą być również zaprojektowane z myślą o konkretnym wnętrzu.

Jeśli chodzi o zabawki, na których koty ścierają sobie pazurki i one mogą być stosownie do wnętrza zaprojektowane. Generalnie najlepszym pomysłem na naprawdę oryginalny drapak dla kota jest jego samodzielne zaprojektowanie. Wówczas mamy pewność, że taka zabawka będzie integralnym elementem aranżacji wnętrza.