-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

W poszukiwaniu idealnego fotela cz.I

Idealny do oglądania telewizji, spędzania czasu z rodziną lub chwili relaksu po pełnym wyzwań dniu. Doskonale sprawdzi się podczas czytania ulubionej lektury czy popołudniowej drzemki, doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, sprawiając, że aranżacja nabierze wyjątkowego charakteru. Fotel, bo to o nim moda, to zdecydowanie bohater każdego salonu – zwłaszcza taki, który jest nieprzyzwoicie wygodny i tak stylowy, że trudno przejść obok niego obojętnie.

Poczciwy uszak – w czym tkwi sekret jego popularności?

Jeszcze do niedawna triumfy na salonach bez dwóch zdań święciły uszaki – charakterystyczne modele, które nie wychodzą z mody od przeszło 300 lat. W tym stwierdzeniu nie ma grama przesady, bowiem wzmianki na ich temat znaleźć można w XVIII źródłach. I chociaż ówczesne uszaki zdążył znacząco ewoluować, to ich charakterystyczne cechy wciąż pozostają niezmienne – wysokie, rozszerzające się ku górze oparcie, podłokietniki, głębokie siedzisko i charakterystyczne uszy znajdujące się w górnej części oparcia – to właśnie te części odpowiadają za niezrównany komfort użytkowania.  Sekret popularności uszaków tkwi jednak nie tylko w wygodzie, którą oferują siedzącemu, ale także wynikający z ich konstrukcji wygląd – z jednej strony uniwersalny, z drugiej zaś nonszalancki i elegancki. Występujący w wielu różnych wersjach kolorystycznych i różnych fakturach nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i sprawia, że staje się dużo bardziej przytulne. Uszak to fotel, który doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji – będzie stanowił doskonały element wyposażenia salonu w stylu prowansalskim, pokoju dziennego w stylu boho i przestrzeni w stylu glamour.

Przez lata tradycyjny uszak doczekał się wielu wariacji na swój temat, stąd modele, w których drewniana konstrukcja zastąpiona została stelażem z giętego metalu lub taki, który łączy w sobie cechy uszaka i mebli w stylu ludwikowskim. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na klasyczny model czy na jego unowocześnioną wersję, to wciąż fotel, który pod względem komfortu nie ma sobie równych!