5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wieszaki, czyli praktyczne dekoracje do przedpokoju

Dziś chcemy powiedzieć kilka słów więcej na temat przedpokoju - czyli wizytówce naszego domu. Wszak jest to miejsce, które nasi goście widzą jako pierwsze, po przekroczeniu progu naszego mieszkania. Mając to na uwadze warto więc zadbać o to aby był on estetyczny i wyjątkowy, a przy okazji żeby było czuć w nim to wyjątkowe ciepło rodzinne, które wręcz zaprasza do wejścia dalej.

Przedpokój - funkcjonalne wnętrze z nutą stylu i elegancji

Zaprojektowanie funkcjonalnego i eleganckiego przedpokoju nie jest wcale prostą sprawą. Dlatego warto zastosować się do kilku podstawowych zasad i mając na uwadze, że pomieszczenie to jest niejako zapowiedzią stylu, który został wykorzystany w kolejnych pomieszczeniach poświęcić mu czas, a nie traktować po macoszemu. Przedpokój to zazwyczaj pomieszczenie, które nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Warto więc pamiętać, że zastosowanie znajdzie zasada "im mniej, tym lepiej". Nie zastawiajmy go więc niezliczoną ilością mebli i dodatków - na tak niewielkiej przestrzeni, zbyt duża ilość rzeczy może przytłoczyć a ponad to wywołać wrażenie zagraconego i niezbyt przyjemnego wnętrza. Są jednak meble oraz dodatki, które są swoistym "must have". Jednym z nich jest na pewno wieszak na ubrania.

Wieszaki - jedne z najważniejszych elementów wystroju przedpokoju

Żadnym odkryciem nie będzie powiedzenie, że zarówno domownicy jak i goście zwracają uwagę na wygląd, estetykę oraz funkcjonalność wieszaka. Dlatego zdecydowanie należy wybrać taki, który nie tylko będzie przykuwał uwagę, prezentując się przy tym elegancko, ale również taki, który będzie użyteczny. Na rynku znaleźć można szeroki wybór różnorodnych retro wieszaków, ale wbrew pozorom czasami wcale nie jest to takie pomocne. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Na pewno ważna jest solidność wykonania i wytrzymałość na obciążenia. Zwłaszcza zimą będą one poddawane próbie, gdy domownicy oraz goście będą wieszać na nim swoje zimowe kurtki.

Decyzja czy kupujemy wieszak ścienny czy stojący zależna jest w pełni on metrażu. Zdecydowanie wieszak stojący polecany jest do przestronnych holi. Dostępne w sklepach propozycje pozwolą na puszczenie wodzy fantazji, jednak należy pamiętać, że powinien on pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Wybierając wieszak stojący największą uwagę należy zwrócić na jego stabilność. Natomiast wieszak ścienny polecany jest do przedpokoi mniejszych. Zajmują one mniej miejsca i zapewniają swobodę ruchów zarówno domowników jak i gości. W sklepach znaleźć można szereg propozycji wieszaków, które zachwycą swoim niepowtarzalnym i fantazyjnym kształtem. Ich zaletą jest możliwość posiadania dodatkowej półki na klucze, torebki czy czapki i szaliki.