5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wieża z kubeczków - sprytny sposób na połączenie nauki i zabawy

Kubeczki Stacking Tower zaprojektowane zostały na wzór okrągłej wieży w Kopenhadze, odwzorowując jej prostą i harmonijną formę. W przeciwieństwie do niej, ułożona z kubeczków wieża zwęża się ku górze, co ma także swoje praktyczne uzasadnienie. Zróżnicowane rozmiary kubeczków pozwalają schować w największy z nich wszystkie pozostałe, dzięki czemu całość jest łatwa do przechowywania i transportu. W dodatku są wykonane z bezpiecznych i pozbawionych szkodliwych substancji surowców i odznaczają się stylowymi, stonowanymi kolorami.

Wszystko to blednie jednak w obliczu tego, jak bardzo kubeczki Stacking Tower mogą pomóc w rozwoju małego człowieka. Budowanie wieży, według klucza od największego do najmniejszego, to najprostsza z możliwych zabaw – ma jednak niebagatelny wpływ na rozwój funkcji poznawczych, rozpoznawanie różnic w rozmiarach oraz naukę koncentracji i cierpliwości. Tworzenie wież i konstrukcji oraz chwytanie najmniejszych kubeczków to także świetny sposób na naukę orientacji w przestrzeni i ćwiczenie motoryki małej – tak ważnej, podczas późniejszej nauki pisania i czytania. Jednocześnie dno każdego z kubeczków jest perforowane – niewielkie otwory pozwalają przesypywać piasek, przelewać wodę, kaszę czy ryż.

Chociaż wydawać by się mogło, że kubeczki to opcja wyłącznie dla najmłodszych dzieci, w rzeczywistości sprawdzą się także w przypadku starszaków. Okazuje się bowiem, że wielu nauczycieli na co dzień wykorzystuje je w swojej pracy np. podczas nauki języków oraz nauki liczenia. Kubeczki doskonale sprawdzą się także jako element wspomagający rozwój mowy – układanie wzorów według wzorów, segregowanie kolorów to świetne ćwiczenie lewopółkulowe.