5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wiklina to w 100% naturalny surowiec, pozyskiwany z gałązek brzozy.

Czy można w każdym ogrodzie wprowadzić komponenty dekoracyjne z serii retro, w sposób pasujący do ładu ogrodu?

Ogród w stylu retro to nie tylko ładne meble, ale i funkcjonalne dekoracje metalowe. Jak to zorganizować?

Retro współcześnie

Retro bywa synonimem słowa „staromodny”, ale może być również rozumiany jako „ponadczasowy” i „klasyczny”. Dekoracje retro to nie tylko sposób na ładne urozmaicenie wnętrz, ale również racjonalne i ekologiczne rozwiązanie dla mieszkań i ogrodów. Retro w ogrodzie oznacza przede wszystkim naturalne barwy i powrót do rozwiązań stylistycznie ładnych, ale jednocześnie dostosowanych do naturalnych warunków. Retro dodatki do ogrodu naprawdę potrafią zmienić specyfikę ogrodu. I by ogród był bardziej retro, starczy wspomóc się akcesoriami w postaci donic retro czy innych dekoracji.

Dosłowne retro w wystroju wnętrz i ogrodu

Słowo „retro” pochodzi od łacińskiego przedrostka, który dosłownie oznacza „w przeszłości” lub „wstecz”. W wystroju wnętrz nie musi oznaczać powrotu do czegoś archaicznego i niewygodnego. Może być po prostu pięknem z przeszłości, które np. w postaci retro dodatków do ogrodu, w doskonały sposób uzupełnia styl domostwa. Dekoracje w stylu retro mogą być m.in. żarówkami bez abażurów czy poduszkami wyglądającymi jak wykonane w ubiegłym wieku. W ogrodzie retro to zaś naga stal, metale nieżelazne, mosiężne donice i nietypowe skrzynki na listy.

Meble w stylu prowansalskim i metalowe kwietniki

Aby ogród zyskał nieprzeciętny styl i szyk znany z minionych epok, warto skoncentrować się na niebanalnych dodatkach, ale i ażurowych meblach. A te w stylu retro będą kute czy odlane ze stopów żeliwa czy aluminium. Co prawda nie zawsze będą to meble najbardziej wygodne, ale ich zaletą jest niezwykła trwałość, brak konieczności częstej konserwacji oraz unikalny styl. Ławka ogrodowa prowansalska wykonana z metalu pięknie uzupełni zarośnięty zagajnik zarówno w małym ogródku jak i na skraju wielkiej posiadłości. Takiego typu meble ogrodowe nie tylko są trwałe, ale też prezentują niespotykany dziś styl, niedościgniony dla producentów mebli z technorattanu czy innych syntetycznych materiałów. Meble retro do ogrodu to nieprzemijająca klasyka, która się nie starzeje i nie niszczy i to nie tylko w kwestii dekoracji, ale również ogrodzenia. Warto więc w ten typ wystroju ogródka zainwestować!