5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wiklinowe i rattanowe dekoracje – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Dziś na tapetę bierzemy wiklinę oraz rattan, które wraz z modą na naturalne wnętrza, przeżywają swój wielki powrót. Dotychczas kojarzące się przede wszystkim ze staromodnymi fotelami na biegunach, dziś podbija wnętrzarski świat.

Wiklina i rattan – co to właściwie jest?

Chociaż każdy z nas przynajmniej raz miał do czynienia zarówno z wikliną, jak i rattanem, wciąż stosunkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym w zasadzie są. Wiklina to w zasadzie młode pędy wierzy, które po zerwaniu poddawane są odpowiedniej obróbce (parzeniu, moczarkowaniu, gotowaniu lub pędzeniu) służą do wyplatania ozdób, mebli, koszów etc. Rattan to z kolei surowiec, pozyskiwany z szybko rosnących pnącz palmy rotang, występujących głównie w Cejlonie o raz Indian. Zarówno wiklina, jak i rattan cechuje duża elastyczność, pozwalająca na formowanie fantazyjnych kształtów, lekkość oraz wysoka odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne.

Wiklina i rattan – do jakich wnętrz pasują?

Oba surowce, ze względu na swój naturalny charakter doskonale sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, w których królują ekologiczne surowce oraz kolory ziemi. Bez problemu także dopasujesz je do aranżacji utrzymanych w stylu shabby, prowansalskim oraz etnicznym i boho. Z czego wynika taka rozbieżność? Przede wszystkim z wszechstronności i uniwersalności wikliny i rattany oraz ponadczasowej formie plecionki. W dodatku oba te materiały doskonale poddają się wszelkim modyfikacjom – by zmienić ich wygląd wystarczy je przemalować lub dodać uroczą, materiałową wstążkę. Dodatki i dekoracje wykonane z wikliny i rattanu pięknie komponują się z jasnymi i pastelowymi kolorami oraz ze wszelkimi kwiatowymi printami – ich uniwersalność sprawia, że z łatwością wkomponujesz je w wystrój każdego wnętrza.