5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wnętrze w stylu glamour krok po kroku, czyli dodatki, które zmienią oblicze Twojego salonu cz. I

Jedno jest pewne – to niezwykle efektowny sposób aranżacji, który umiejętnie wprowadzony do wnętrza potrafi nadać mu niepowtarzalnego szyku i elegancji.

Styl glamour we wnętrzu – czym się charakteryzuje i jak stworzyć bazę?

Na początek odrobina teorii, która pozwoli Wam lepiej zrozumieć specyfikę stylu glamour. Przede wszystkim ten sposób aranżacji wnętrz polega na wielowymiarowym eklektyzmie, czyli zestawianiu ze sobą najróżniejszych, pozornie niepasujących do siebie przedmiotów w taki sposób, by wzajemnie się uzupełniały. Sam styl glamour nawiązuje do złotej ery Hollywood, czyli okresu od 1930 do 1950 roku. To stamtąd glamour czerpie inspiracje i pomysły, które zestawione z bardziej współczesnymi meblami i dodatkami, tworzą ten charakterystyczny, niezwykły i pełen kontrolowanej sprzeczności efekt.

Wnętrze urządzone w stylu glamour charakteryzują przede wszystkim stylowe, luksusowe meble i niebanalne dodatki. Nie brakuje tu lśniących powierzchni, barokowych zdobień i kryształowych wykończeń, które odbijają światło powiększając przestrzeń i potęgując wrażenie luksusu. Dlatego też meble w stylu glamour, choć są istotne, zasadniczo grają drugie skrzypce. Tym co definiuje wnętrze w stylu glamour najbardziej są dodatki, w szczególności efektowne żyrandole, lśniące kinkiety, ozdobne lustra i błyszczące elementy dekoracyjne.

Styl glamour nie ma jednoznacznie ustalonej kolorystyki, dlatego pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Warto jednak pamiętać o tym, że efektowne dekoracje i dodatki najlepiej prezentują się w stonowanym towarzystwie. W przypadku wnętrza w stylu glamour doskonale sprawdzi się ponadczasowe połączenie czerni i bieli, popielatej szarości lub butelkowej zieleni, które nie przytłaczają pomieszczenia, a jednocześnie stanowią świetną bazę do dalszej aranżacji. Warto zestawić je ze spokojnymi odcieniami beżów, złamaną bielą oraz… przybrudzonym różem.