5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wnętrze w stylu glamour krok po kroku, czyli dodatki, które zmienią oblicze Twojego salonu cz. II

Dziś pora na konkrety – dodatki, które rozświetlą Twoje wnętrze i sprawią, że będzie wyglądało na luksusowe i pełne szyku?

Styl glamour w praktyce, czyli dodatki na pierwszym planie

Cechą, która wyróżnia styl glamour spośród innych rodzajów eklektyzmu jest wszechobecny blask i lśniące akcenty, bowiem każde pomieszczenie utrzymane w tym klimacie charakteryzuje się niezwykłą grą światła i cienia. Taki efekt łatwo uzyskać nie tylko za pomocą dodatków o lśniącym wykończeniu, takich jak wazony, patery i żyrandole, ale także za pomocą połyskliwych tekstyliów. Warto zatem sięgnąć po dekoracyjne narzuty przeplatane lśniącą nitką lub ozdobne poduszki o atłasowym wykończeniu. Tym, co doda najwięcej blasku naszemu pomieszczeniu są jednak oprawy oświetleniowe, koniecznie wykończone na wysoki połysk. To one w głównej mierze odpowiadają za atmosferę luksusu i przepychu, tak pożądaną w tej aranżacji. Wśród opraw oświetleniowych w stylu glamour znajdziesz nie tylko żyrandole i lampy wiszące nawiązujące do kryształowych modeli rodem z królewskich komnat, ale i współczesne, awangardowe modele wykonane z połyskliwych i odbijających światło elementów.

Wnętrza w stylu glamour to z założenia duże i przestronne pomieszczenia, w których świetnie komponują się okazałe dekoracje i oprawy oświetleniowe. Jeśli jednak dysponujesz ograniczoną przestrzenią i chcesz wprowadzić do swojej aranżacji nieco złotej ery Hollywood, postaw na dodatki glamour w pomniejszonej wersji. Subtelne, lśniące kinkiety czy lekkie, geometryczne żyrandole o złotym lub srebrnym wykończeniu to strzał w dziesiątkę, które dodadzą pomieszczeniu szyku i jednocześnie go nie przytłoczą. Blask warto wprowadzić do wnętrza także za pomocą mniejszych dodatków, takich jak niewielkie lampy stołowe lub podłogowe lampy do czytania o chromowanym wykończeniu. Ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że lśniące wykończenie odbija promienie słoneczne w ciągu dnia oraz strumień emitowany przez żarówkę wieczorem, za każdym razem rozpraszając świetlne refleksy w pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, czy Twój salon glamour jest przestronny i duży, czy raczej musisz dokładnie planować zagospodarowanie każdego centymetra – nieodzownym elementem stylu glamour są wszelkiej maści dekoracyjne i duże lustra. Pozwolą one nie tylko powiększyć optycznie niewielką przestrzeń, ale także świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny w dużych pomieszczeniach. Lustro w stylu glamour doskonale wygląda zawieszone nad kanapą, zastępując lustro lub umiejscowione na ścianie naprzeciw okna. Warunek jest jednen – musi lśnić!