5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wnętrze w stylu loft – na co zwrócić uwagę, industrialne oświetlenie?

Moda na przestronne, loftowe wnętrza dotarła także do nas i najczęściej przybiera formę soft loftu – czyli wnętrza utrzymanego w industrialnym stylu, ale urządzonym w nowym budynku o standardowych wymiarach. Okazuje się bowiem, że dla uzyskania świetnego efektu wcale nie są potrzebne ogromne fabryczne przestrzenie, wielkie okna i wysokie sufity – konieczne są za to industrialne dodatki, a w szczególności – industrialne oświetlenie.

Lampy w stylu loft, czyli jakie?

Styl industrialny to przede wszystkim surowe formy, postfabryczne materiały, metal, cegła, drewno i szkło. Im bardziej vintage, tym lepiej, dlatego nie wahaj się wykorzystywać oświetlenia, które wygląda jak żywcem przeniesione z fabryki. Forma lamp loftowych to przede wszystkim zamknięte, metalowe klosze z charakterystycznymi kratami, które dzięki widocznej żarówce stanowią świetne źródło światła ogólnego. Dodatkowym atutem tego typu lamp jest fakt, że kratowania stworzą na ścianie subtelną grę światła i cienia. Postarzone elementy, widoczne zaśniedzenia i przetarcia to nie tylko doskonały element dekoracyjny, ale przede wszystkim detale, które podkreślają charakter wnętrza. Jeśli masz ochotę pobawić się epokami, możesz zestawić ze sobą gustowne, wiszące lampy loftowe razem z reflektorami w stylu studyjnym, które będą stanowiły ciekawą alternatywę dla oświetlenia ogólnego. W stylu industrialnym najlepsze jest to, że nie panują w nim sztywne zasady, a system dobierania poszczególnych elementów jest intuicyjny – dlatego możesz komponować i mixować retro lampy jak chcesz – również łącząc ze sobą pozornie niepasujące elementy.

Retro lampy nie tylko dla loftu

Wbrew pozorom, industrialne lampy to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się także we wnętrzach utrzymanych w innym niż loftowy stylu. Dzięki swojej minimalistycznej i modernistycznej stylistyce może stanowić interesujący i ciekawy akcent, przełamujący lub podkreślający panujący w pomieszczeniu charakter. Coraz częściej zresztą spotykane są aranżacje, w których gustowne lampy i oświetlenie znajdujące się w pomieszczeniu utrzymane są w zupełnie innym, pozornie niepasującym klimacie, a w rzeczywistości tworzą spójną całość. Jeśli więc preferujesz jasne, skandynawskie lub minimalistyczne wnętrza, ale marzy Ci się industrialny akcent w postaci oświetlenia – takie połączenia są doskonałym wyborem.