5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Zasady przechowywania mebli ogrodowych

Ogród ma swój urok o każdej porze dnia i w każdej porze roku, jednak pod koniec lata, warto się zastanowić jak zamierzamy przechować na kolejny sezon nasze meble i akcesoria tarasowe oraz ogrodowe.

Skrzynia na meble ogrodowe

Skrzynia na meble ogrodowe to niezbędne wyposażenie każdego domu, w którym są meble tarasowe i ogrodowe. Co prawda materiały takie jak technorattan nie wymagają wiele opieki, warto jednak znaleźć także dla nich osobną i bezpieczną przestrzeń. Skrzynia, jeśli jest odpowiednio duża pomieści parasol, meble ogrodowe, poduszki czy narzędzia do pielęgnacji roślin, szlauch, donice czy dziecięce zabawki.

Warto wybrać taką skrzynię, która przy okazji może pełnić funkcję ławki. Aby mogło tak być, materiał wykonania skrzyni musi być solidny, odporny na mrozy. Zamykanie skrzyni powinno zapewniać szczelność i względnie największy poziom izolacji od wilgoci. Jeśli skrzynia nie będzie stała pod dachem, musi przede wszystkim nie być wrażliwa na deszcz, w końcu nie chcemy wiosną znaleźć w niej pognitych mebli.

A może wystarczy przykryć?

Bywa i tak, że ilość mebli ogrodowych zupełnie wyklucza ich trzymanie w skrzyni, są po prostu za duże. Wówczas warto pomyśleć o odpowiednim nakryciu. Plandeki na meble w zależności od wielkości i rozmiaru, można kupić już za 60-70 zł. Nie należy się jednak spodziewać, że plandeka w takiej cenie zapewni izolację od wilgoci. Najwyższej jakości pokrowce mają pasy do zapinania, które nie pozwalają dostać się pod ich powierzchnię liściom ani śniegowi.

Zanim ukryjemy meble ogrodowe pod plandeką, w pokrowcu czy skrzyni, warto każdy mebel dokładnie oczyścić i osuszyć i trzeba to robić jeszcze przed pojawieniem się niskich temperatur. jeśli mamy do czynienia z meblami drewnianymi, najpewniej wczesną wiosną trzeba je będzie zabejcować lub zabezpieczyć specjalnym środkiem.