5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Złote dodatki do salonu – jak je wprowadzić do wnętrza?

Planujesz zmienić charakter swojego wnętrza, ale nie planujesz rewolucji w wystroju? A może potrzebujesz wprowadzić do pomieszczenia nieco świeżości, a przy tym podkreślić jego elegancki i luksusowy charakter? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, mamy dla Ciebie doskonałą opcję – złote dodatki, które diametralnie odmienią Twój salon.

Złote dodatki – do jakich wnętrz pasują?

Zwykło się uważać, że złote dodatki najlepiej czują się w towarzystwie ciemnych kolorów, zwłaszcza burgundów, grafitów i butelkowej zieleni. Tymczasem wystarczy przejrzeć najnowsze inspiracje wnętrzarskie, by przekonać się, że złoto równie dobrze prezentuje się także w minimalistycznych i monochromatycznych wnętrzach. Dzięki ciepłej barwie złota stanowią doskonałą przeciwwagę dla surowych i ascetycznych wykończeń, przełamując je i nadając im jeszcze więcej szlachetności. Złoto doskonale komponuje się z betonem architektonicznym oraz naturalnymi materiałami, takimi jak kamień czy drewno. Połączenie go z którymś z wyżej wymienionych surowców pozwoli dodać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Dodatki w kolorze złota doskonale komponują się także z jasnymi, pudrowymi meblami oraz bogato zdobionymi wnętrzami w stylu glamour, w których przepych i wszechobecny blask to główne wyznaczniki dobrze urządzonego pomieszczenia.

Złote dodatki – co wybrać?

Jeśli chcesz uzyskać wyjątkowy i spektakularny efekt, postaw na złoto w nieoczywistej formie. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim oprawy oświetleniowe, które dzięki złotemu wykończeniu i padającemu na nie światłu, pozwalają uzyskać wyjątkowy i nieoczywisty efekt. Nowoczesne złote lampy najczęściej wykańczane są na wysoki połysk, dzięki czemu światło emitowane przez żarówkę, odbija się od lśniącej powierzchni tworząc niezwykłe, świetlne iluminacje.

Jeśli kusi cię złoto, jednak wolisz bardziej stonowane rozwiązania – zdecyduj się na dodatki w odcieniu starego złota i matowym lub przecieranym wykończeniu. Doskonałym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do wnętrza pojedynczego, złotego dodatku. Ważne jednak, by umieścić go w takim punkcie pomieszczenia, by stanowił jego integralną część, a jednocześnie nie przytłaczał. Ażurowa, złocona lampa, masywne złote świeczniki lub lustro w złoconej ramie to świetny sposób, by wprowadzić ten kolor do wnętrza i nie przesadzić.