-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Żywe rośliny, czyli postaw na wnętrze pełne natury!

Coraz częściej stawiamy także na żywe rośliny we wnętrzach, jednak nie w postaci rachitycznych paprotek czy niewymagających sukulentów, a w naprawdę okazałej formie. Przestrzeń wypełniona żywymi roślinami to same zalety: począwszy od tego, że nadają wnętrzu niepowtarzalnego uroku i sprawiają, że staje się przytulne i ciepłe, na tworzeniu zdrowego mikroklimatu kończąc. Nic więc dziwnego, że najnowsze trendy wnętrzarskie traktują rośliny na równi z meblami i dekoracjami, przyznając im czołowe miejsce w aranżacji.

Jakie rośliny do miejskiej dżungli?

Decydując się na wnętrze wypełnione roślinami warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym w pełni wykorzystamy ich potencjał. Pierwszą z nich jest bez wątpienia ich wpływ na zdrowie i powietrze – chociaż powszechnie sądzi się, że wszystkie rośliny działają oczyszczająco, to jednak nie wszystkie robią to w równym stopniu. Do najpopularniejszych sprzymierzeńców czystego powietrza należą takie gatunki jak daktylowiec kanaryjski, nefrolepis wyniosły, zielistka Sternberga, bluszcz lub skrzydło kwiat, które skutecznie niwelują takie substancje jak formaldehyd, benzen, ksylen oraz substancje smoliste. Warto jednak pamiętać, że niektóre rośliny wykazują także działanie toksyczne i mogą być niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i zwierząt.

Chociaż żywe rośliny pasują do każdego wnętrza, to jednak nie każde wnętrze pasuje do każdej rośliny. Dlatego wybierając wymarzony okaz warto sprawdzić, jakich warunków do optymalnego wzrostu potrzebuje – jaką lubi wilgotność, ilość nasłonecznienia – by w pełni wykorzystać ich potencjał.

Żywe rośliny we wnętrzu – jak je wyeksponować?

Nawet najpiękniejsza roślina nie będzie się dobrze prezentować bez odpowiedniej oprawy. Dlatego równie istotne, jak sam kwiat, są odpowiednie doniczki i osłonki. Odpowiednio dopasowane doniczki podkreślą nie tylko wyjątkowy charakter rośliny, ale także samego wnętrza. Warto zatem dopasowywać ich styl do panującego w pomieszczeniu klimatu. Do wyeksponowania roślin doskonale sprawdzą się także wszelkiej maści stojaki i wieszaki, których dodatkowym atutem jest to, że pozwalają stworzyć piętrową i wielowymiarową aranżację.